Vyhrát Světový pohár ve vodním slalomu je obrovsky těžké, má jasno Přindiš

Umělý slalomářský kanál v pražské Troji si rozhodně nemůže stěžovat na to, že by byl v mezinárodní termínové listině opomíjen. Od pátku je už podvanácté dějištěm závodu Světového poháru a dvakrát už také hostil účastníky mistrovství světa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vít Přindiš při závodu SP vodních slalomářů v pražské Troji | Foto: ČTK

Především loňský šampionát, uspořádaný nedlouho po ničivých povodních, byl pro organizátory tou nejlepší možnou reklamou.

„Hlavně u mezinárodní kanoistické federace nás brali spíše jako „východ“,“ připomíná Jiří Rohan, který má na starost všechny malé i velké akce pořádané v trojském areálu.

Přehrát

00:00 / 00:00

S českými kajakáři mluvil Aleš Procházka

„Nakonec jsme byli i pochváleni. Tohle nám renomé určitě zvedlo nejen u kanoistické federace, ale také u veřejnosti,“ dodává Rohan.

O hutnou diváckou kulisu by měli mít vodní slalomáři postaráno i o víkendu. Olympijský medailista a úřadující mistr světa Vavřinec Hradilek zůstane ovšem tentokrát na břehu. Zdravotní trable, které mu zkomplikovaly začátek sezóny, totiž ještě neodezněly.

„Chodím obden k profesoru Kolářovi, který se o mě velmi dobře stará. Věřím, že během několika týdnů budu zpátky v lodi. Budu hrozně rád, kdyby to vyšlo na mistrovství světa,“ přeje si Hradilek.

Samotní slalomáři se na seriál závodů započítávaných do Světového poháru dívají s patřičným respektem. A vítěz páteční kvalifikace kajakářů Vít Přindiš není v tomto směru výjimkou.

„Kdo uspěje v celkovém seriálu, tak je opravdu dobrým slalomářem, který dokáže zajet závod kdekoliv. Když se někomu povede jeden závod a uspěje na mistrovství Evropy nebo světa, tak jde o super úspěch, ale vyhrát Světový pohár je obrovsky těžké,“ má jasno Přindiš.

Aleš Procházka, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme