V Lipníku nad Bečvou postaví v místě nebezpečné křižovatky kruhový objezd

V Lipníku nad Bečvou dnes uzavřou ulici Na Horecku. V lokalitě, kde se kříží silnice směrem z města na Olomouc s obchvatem Lipníku, začíná stavba kruhového objezdu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Křižovatka Bezměrov | Foto: Roman Verner | Zdroj: Český rozhlas

Křižovatka silnic R47 a 437 na okraji Lipníku nad Bečvou na Přerovsku, zvaná Na Horecku, která patří do první pětky nejnebezpečnějších míst Olomouckého kraje a kde často dochází k vážným nehodám, se přemění na kruhový objezd.

V místě vedla třicet let jen hlavní cesta z Velkého Újezdu do Lipníka. Když ji v roce 2006 protnul nový obchvat a změnil přednost v jízdě, nastaly problémy. Do dneška v místě došlo k desítkám nehod, včetně smrtelných.

Od počátku se město snažilo přesvědčit kraj, aby křižovatku nechal přestavět na kruhový objezd. Dnešním dnem začíná první etapa, která jak dodává mluvčí radnice Blanka Prudilová, uzavře silnici na ulici Na Horecku.

„Dnes začíná první uzávěrka. Tím, že ulice Na Horecku se stane slepou, nebude průjezdná. Cela tato první etapa, kdy se bude komunikace opravovat, potrvá až do 21. srpna. Investorem jsem Ředitelství silnic a dálnic,“ upřesnila.

Stavba nového kruhové objezdu potrvá několik do konce října.


Zvětšit mapu

Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme