Údajnému vrahovi Romana Housky hrozí přísnější trest

Muži, který se přiznal k loňské vraždě podnikatele a člena sociální demokracie Romana Housky, hrozí přísnější trest. Policisté totiž překvalifikovali obvinění z trestného činu úmyslného usmrcení na loupežnou vraždu. Za tu hrozí až 20 let vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Na základě dosud provedeného vyšetřování došlo k překvalifikování skutku a stávající právní kvalifikace byla zpřísněna,“ říká Jana Matonohová z ústecké krajské policie.

Údajný vrah na svůj čin delší dobu připravoval. Muž původně policii tvrdil, že se do ulice, kde Houska bydlel, dostal náhodou a že střílel po vzájemné potyčce.

Podle Lidových novin prý Housku nejdřív omráčil elektrickým paralyzérem a teprve poté na něj 4krát vystřelil.

O jeho motivu pochybovali kriminalisté už dříve.

„Jediné, čemu my nevěříme, je ten motiv, tak jako se vám nezdá, tak se nezdá ani nám, a ten motiv je to, na co my se teď soustředíme,“ řekl před časem kriminalista Martin Charvát.

Podle informací Českého rozhlasu ale obviněný muž odmítá vypovídat a ke zmíněnému zpřísnění trestu přistoupili policisté na základě dalších důkazů a vyšetřování.

Roman Houska byl zastřelen loni v listopadu. Před garáží domu, kde bydlel spolu se svou partnerkou - bývalou ústeckou hejtmankou Janou Vaňhovou, ho našel podnikatel, se kterým měl mít schůzku.

Policisté po vraždě dlouho zajišťovali stopy kolem domu. Muže, který se k vraždě přišel sám přiznat, zatkli 12. března tohoto roku. Na stopu je navedla DNA, kterou muž zanechal na paralyzéru.

Dům, kde bydlel Roman Houska | Foto: Jan Beneš

Jan Bachorík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme