Břehy Roklanského potoka v Modravě a Studené Vltavy u Černého Kříže spojily nové lávky

Větší bezpečnost i pohodlí návštěvníků Šumavy mají zajistit dvě nové lávky. Jedna z nich vede přes Roklanský potok v Modravě a další přes Studenou Vltavu u Černého Kříže. Ta drží dokonce český rekord – se svými 37 metry se stala nejdelším dřevěným obloukovým mostem v republice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veřejnosti nově slouží i lávka přes Studenou Vltavu u Černého kříže | Foto: Národní park Šumava, Štěpán Rosenkranz

Na Černém Kříži se propojují trasy mezi Stožcem, Novou Pecí a Dobrou a navazující turistické cesty ke stožecké kapli, rašeliništím a k Soumarskému mostu, na pravém břehu pak na turisticky atraktivní Schwarzenberský plavební kanál a Plešné jezero.

Modravská lávka vede přes divoký Roklanský potok a je hned na kraji obce na trasách směrem na Javoří pilu a Tříjezerní slať.

Má neobvyklou šířku šest metrů, aby po ní mohla v zimě projet rolba, která upravuje běžecké stopy. Lávka poslouží pěším, cyklistům, turistům a v zimě i běžkařům.

Až dosud museli turisté chodit u Modravy po silnici a u Černého Kříže po železničním mostě. Obě lávky stojí na místě starých, ale už dávno neexistujících mostů.

Národní park Šumava jejich stavbu připravoval dlouhých pět let. Vyšly na 13 milionů korun a park na ně získal eurodotaci z operačního programu Životní prostředí.

Slavnostní otevření nové lávky na Modravě | Foto: Národní park Šumava, Štěpán Rosenkranz

Jitka Cibulová Vokatá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme