Muzeum Zábřeh nabízí netradiční výstavu o stravování v pravěku

Příprava, zpracování a samotná konzumace pokrmů v pravěku se staly námětem výstavy v zábřežském muzeu, která na základě vědeckých archeologických poznatků a ikonografických pramenů přibližuje „stravování“ našich prapředků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pravěká vesnice | Foto: Jiřina Šmídová

Jádro výstavy tvoří archeologické předměty ze šumperských a mohelnických muzejních sbírek souvisejících s uchováváním a zpracováním potravin, přípravou a konzumací jídla v pravěku.

Z keramiky poutají největší pozornost obrovské nádoby, tzv. zásobnice, které sloužily k uchovávání potravinových komodit, dodává archeolog šumperského muzea Jakub Halama:

„Jsou to různé keramické nádoby, které jsme našli na různých sídlištích. Jsou tu i některé rekonstrukce. Například jsme udělali rekonstrukci typické pravěké potravinové pece z dřevěného proutí a z hlíny.“

Bohatě jsou na výstavě zastoupeny rostliny, které byly určeny v pravěku k přípravě potravin nejen formou sušených plodů a botanického herbáře, ale k dispozici jsou i vzorky různých odrůd obilovin a také živé rostliny v květináčcích.

K výstavě v zábřežském muzeu jsou také připraveny pracovní listy a také zaručeně „pravěké recepty", které si návštěvník může odnést s sebou.

Zdeňka Jílková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme