Osmnáctý festival dokumentu v Jihlavě lidé poznají podle siluety fabriky

Plakátu pro letošní ročník jihlavského Mezinárodního festivalu dokumentu dominuje černobílý motiv továrny. Dnes plakát, jehož autorem je výtvarník, pedagog a nakladatel Juraj Horváth, představil prezident festivalu Marek Hovorka, a to stylově v budově bývalé jihlavské textilní továrně. Festival se uskuteční v říjnu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plakát pro Mezinárodní festival dokumentárních filmů představil prezident festivalu Marek Hovorka stylově v bývalé jihlavské textilní továrně | Foto: Olga Štrejbarová

Motiv továrny se neobjeví jen na plakátě, ale měl by se promítnout i do programu.

„Je to takový velmi vrstevnatý znak nebo metafora proměn naší společnosti, ať už třeba za posledních 120 let nebo v nejsoučasnějším světě. A tak, jak jsme se v hodinách dějepisu učili o stěhování národů, tak dnes vlastně s nadsázkou můžeme mluvit o stěhování továren,“ nastínil Hovorka, jakým směrem se festival zaměří.

Přehlídka se kromě filmů bude věnovat i radiodokumentům. Navíc se – ve spolupráci s Českým rozhlasem – chystají i speciální workshopy.

„Kdy se budou moci návštěvníci a účastníci aktivně zapojit do toho, jakým způsobem třeba vznikají rozhlasové reportáže, s jakými obtížemi se redaktoři setkávají, případně obecně diskutovat o nějakém tematickém rozložení a strategii Českého rozhlasu – jaká témata pokrývá a tak dále,“ uvedl Hovorka.

Festival se uskuteční v době od 23. do 28. října.

Olga Štrejbarová, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme