Máme třetího jezdce Tour, účel je splněn, utěšuje se König a plánuje útok

Cyklisté mají za sebou náročnou tranzitní, ale zároveň i horskou etapu na Tour de France. Vyhrál ji Němec - Tony Martin. Tony Gallopin se díky povedenému úniku oblékl do žlutého dresu celkového lídra. A tým NetApp, kde jezdí i oba Češi Jan Bárta a Leopold König, se raduje také.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stáj NetApp je na letošní Tour de France hodně vidět, Tiago Machado je nyní třetí v průběžném pořadí (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Ve skupině uprchlíků, která dojela do cíle za Martinem, ale před hlavním polem byl totiž také Portuigalec Tiago Machado. Jeden z lídrů. Vyšel mu zamýšlený pokus o únik a teď je třetí v celkovém pořadí.

Stejný úmysl měl po včerejší nevyvedené etapě také Leopold König. „Tlačil jsem na kluky, abychom tlačili a jeli hodně ofenzivně, protože nám nic jiného nezbývá. Od startu jsme chtěli být v každé skupině, která odjede,“ prozrazuje Český jezdec plány týmu NetApp.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Leopoldem Königem mluvil v cíli dnešní etapy reportér ČRo Tomáš Kohout

„V té první větší jsem byl já a José Mendéz. Odjelo se až na dalším kopci, naštěstí tam byl Machado, takže jsme se prostřídali a vyšlo to na něj. Máme třetího jezdce a účel je splněn,“ řííká Leopold Konig.

Potvrzuje tak, jak moc je cyklistika týmovým sportem. Právě on má totiž na zádech číslo 201, což znamená, že je lídrem svého týmu. Teď je ale vepředu někdo jiný.

„Říkali jsme si, že jeden, nebo druhý. Chtěl jsem tam být hodně a teď mě to docela mrzí. Vyšlo to na Tiaga, takže aspoň tak. Kdybychom tam neměli nikoho, bylo by to horší,“ utěšuje se dosavadní lídr týmu.

TdF nově vede Francouz Gallopin, 9. etapu vyhrál Tony Martin

Číst článek

V celkovém pořadí je König osmadvacátý se ztrátou devíti minut a devíti sekund na vedoucího Francouze Gallopina. Přesto se nevzdává naděje, že se vrátí do boje o vysněné 15. místo v celkovém pořadí. To je totiž cíl, se kterým se na svou první Tour de France v životě vydal.

Musí ale přijít na to, v jaké etapě se můžu povést podobný kousek, jako dnes jeho týmovému spolujezdci. „Podíváme se na možnosti, které budou v dalších dnech, a určitě to zkusím. Dnes jsem měl špatný den, cítil jsem se vyčerpaně. O to si myslím, že budu odpočatější,“ uzavírá König.

Už včera odpřísáhl, že o co nejlepší výsledek bude i nadále bojovat.

Tomáš Kohout, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme