Poslední vystoupení Monty Pythonů přenášelo v přímém přenosu na 50 českých kin

Bezmála 50 českých kinosálů zcela ovládl humor skupiny Monty Python. Slavná britská partička v Londýně odehrála své vůbec poslední představení. Obrovský zájem fanoušků přiměl více než dva tisíce kin po celém světě zprostředkovat přímý přenos.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Členové skupiny Monty Python (zleva) Eric Idle, John Cleese, Terry Gilliam, Michael Palin and Terry Jones. | Zdroj: Reuters

Téměř neustávající smích se včera ozýval z téměř 50 kinosálů. Promítal se totiž přímý přenos posledního vystoupení britské skupiny Monty Python.

Dnes už kultovní skeče mají své přívržence po celém světě. A ani Česká republika rozhodně není žádnou výjimkou.

„Když jsem to viděl kdysi v 90. letech poprvé, tak mě to oslovilo. Jejich humor je podle mě nadčasový. Neskutečně jim to pálí, pánové mají charisma,“ říká jeden z diváků.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak sledovali diváci přenos Monty Pythonů v českých kinech, zjišťovala Klára Fleyberková

Že je humor Monty Pythonů zlaté dědictví pro další generace komiků, potvrdila i divadelní kritička Jana Soprová.

„Od Monty Pythonů se odvíjí veškerý humor od 70. let dále. Na koho narazíte, tak všichni jmenují Monty Pythony jako jeden ze zdrojů své inspirace,“ podotýká.

Za 45 let existence se téhle partičce podařilo získat na svou stranu diváky bez ohledu na věk, národnost či vzdělání.

„Jsou pro svět něco takového jako pro nás Jára Cimrman. Když si vezmete jejich humor, tak je to docela přihlouplé. Když to převyprávím, jako že někdo tluče mrtvým papouškem, tak na tom nic moc legračního není. Ale myslím, že přínos Monty Pythonů byl v tom, že si začali dělat legraci ze všeho v době, kdy spousta věcí byla tabuizovaných,“ dodává Soprová.

Monty Pythoni se s diváky včera definitivně rozloučili. Ti, kteří se do kin nevešli, mají ale možnost vidět během srpna záznam celého představení.

Klára Fleyberková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme