Cesta na nákup do obchodu na českolipském sídlišti Špičák bude od podzimu bezpečnější

Jít na nákup do supermarketu v českolipské Sluneční ulici je pro obyvatele ulice i sídliště Špičák problematické. U panelových domů je chodník, ale chybí přechod. Na druhé straně ulice chodník končí dřív, než zákazníci k obchodu dojdou. Lidé tak často přechází v nepřehledné zatáčce, nebo pro nákup šlapou podél silnice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sluneční ulice v České Lípě | Foto: Tomáš Mařas | Zdroj: Český rozhlas

„Tady musíte jít kousek nahoru, abyste mohl přejít, ale z obou stran jezdí auta. Když mají lidé hole, tak nestačí rychle přejít. Je to tu o zabití,“ říká Libuše Sedláková, která bydlí přímo ve Sluneční ulici a dodává:

„Jezdí tady jako blázni. Musí se po silnici, protože žádný chodník dál není. Utli to na začátku parkoviště. Je to dva roky, co jsem se na to snažila upozornit. Psala jsem na městský úřad, na odbor dopravy a odpověděli mi, že podle nich i policie je to všechno v pořádku. Dokud tady někoho nezabijí, tak se nebude dít nic."

Přehrát

00:00 / 00:00

Na sídlišti Špičák natáčel redaktor Tomáš Mařas

Stížnosti obyvatel ulice eviduje i českolipská policie. Potvrzuje to i Jan Gallo z dopravního inspektorátu:

„Byly stížnosti na zvýšení dopravy. To navazuje na to, že se ulice Sluneční propojila s obslužnou komunikací nahoře u obchodního domu OBI. Provoz se tím zvýšil. Dál to byly stížnosti na údajnou vysokou rychlost vozidel. Bylo prováděné měření a to neprokázalo výrazné překročení rychlosti."

Lidé si stěžovali i na zvýšenou hlučnost, nebo na řešení křižovatky ulic Sluneční a Zhořelecká. Dopravní inspektorát ulici Sluneční jako problematickou nevnímá.

„Já se nedomnívám, že je problematická. Nemáme tam ani zvýšený výskyt dopravních nehod, ani jiné kolize tam zaznamenané nejsou."

Podle mluvčí českolipské radnice Kristýny Brožové se lidé, kteří půjdou do supermarketu nakoupit ze sídliště Špičák, dočkají bezpečné cesty:

„Město je připraveno, že dostaví v této zatáčce část chodníku i přechod pro chodce, který bude nově osvětlen. Intenzivní připomínky občanů jsou datované do posledních let. Proto se město v momentě, kdy byly připomínky intenzivní nebo závažnější, začalo situací zabývat."

Pokud vše půjde podle plánu, bude nový chodník, bezpečný přechod i osvětlení hotové do podzimu tohoto roku.

Sluneční ulice v České Lípě, pravá strana je bez chodníku | Foto: Tomáš Mařas

Tomáš Mařas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme