Zaměstnanci jihlavských podniků musejí přebíhat koleje, povolení dostanou jen někteří

V Jihlavě probíhá oprava mostu u Pávova a někteří zaměstnanci místních firem musejí přebíhat koleje. Do práce se teď jinak nedostanou. Přechod přes přejezd je nebezpečný a hlavně zakázaný. Proto by měli absolvovat školení přecházení kolejí a dostat povolenku. Získat ji mohou ale jen lidé z určitých firem. Ostatním hrozí pokuty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Osiřelé koleje na pardubickém nádraží | Foto: Honza Ptáček | Zdroj: Český rozhlas

Školením, které trvá čtyři hodiny, projdou jen zaměstnanci firmy CZ LOKO. Odnesou si z něj legitimaci „proškoleného přechazeče“ a budou moci přebíhat koleje, aby se dostali do práce.

Nejprve se lidé seznámí s předpisy a naučí se značení. Druhou částí školení je bezpečnost práce. Dozví se tak například, že nemají sedět na kolejnicích, při vstupu na kolejiště se musí rozhlédnout na obě strany a nesmí utíkat.

Naopak zaměstnanci Kronospanu povolenku nedostanou. Ze zákona ji mohou získat jen ti, kteří už na železnici pracují, a firma CZ LOKO vyrábí lokomotivy.

Opravy mostu do Pávova potrvají až do konce října. Do té doby musejí desítky lidí z okolních firem riskovat přecházením kolejí pokutu i život.

Olga Štrejbarová, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme