Na silnicích se v Pardubickém kraji objeví 15 nových autobusů, posílí meziměstskou dopravu

Cestování se v Pardubickém kraji stane o něco pohodlnějším. Na meziměstských linkách bude letos jezdit 15 nových autobusů. První vyzkouší cestující v příštích dnech, ostatní dodá výrobce až na podzim.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtyři nové autobusy budou od července zajišťovat dopravní obslužnost v Pardubickém kraji | Foto: Pardubický kraj

Autobusy nedávno sjely z výrobní linky v Libchavách na Orlickoústecku. Od července se objeví především v okresech Chrudim a Pardubice.

Patří mezi 15 vozů, které letos koupí jeden z významných východočeských dopravců. Nové autobusy jsou o trochu kratší, než jsou cestující zvyklí, vysvětluje náměstek hejtmana pro dopravu Jaromír Dušek ze Strany práv občanů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak budou vypadat nové autobusy, zjišťoval Ondřej Wolf

„Je to vstříc našim požadavkům. Na některých linkách je lepší šetřit veřejné prostředky. Není potřeba pro menší počet cestujících velký autobus,“ říká Dušek.

Vozy jsou také vybaveny mechanickou plošinou, která usnadňuje nástup i výstup lidem na invalidním vozíku, seniorům nebo rodičům s kočárky.

Náměstek hejtmana Dušek věří, že spolupráce s dopravci bude i nadále velmi dobrá: „Zatím jsme nenarazili na žádný problém, který bychom společně neuměli vyřešit. Dopravcům jsme způsobili vrásky na čele tím, jak jsme zaváděli automatizovaný systém odbavování cestujících. Ten se ale postupně zabíhá.“

Anna Kottová, Ondřej Wolf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme