V létě přibývá opuštěných psů. Sokolovský útulek hlásí plný stav

Během letních měsíců narůstá počet opuštěných zvířat. Záchranná stanice Vránov u Sokolova je například plná zatoulaných psů. Kromě toho, že je přiváží strážníci, kteří je odchytí v ulicích, obrací se na útulek okolní obce, které vlastní zařízení nemají. I tak se v Sokolově umísťování psů do nových rodin celkem daří.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vránov je plný | Foto: Pavla Sofilkaničová

Ještě před několika měsíci byly adopce tak úspěšné, že stanice mohla pomáhat útulkům z okolních obcí. Například devítiletý kříženec našel na Vránově nový domov po dlouhých osmi letech strávených v nejdecké stanici.

Teď je všech deset kotců v sokolovském zařízení plných. Podle jeho vedoucí Veroniky Fazekašové je to především letním obdobím, kdy lidé odjíždí na dovolenou:

Přehrát

00:00 / 00:00

V útulku natáčela redaktorka Pavla Sofilkaničová

„Nechávají si pejska hlídat buď svými známými, nechají ho nezabezpečeného na zahradě, nebo všeobecně jezdí víc na výlety a pejsek se jim někde zaběhne. A mnohdy ho bohužel nehledají nebo si řeknou, že se jim vrátí. Nehledají ho aktivně a většinou by ho našli na prvních stránkách tady u nás.“

Minulý rok to bylo hodně podobné. Veronika Fazekašová vzpomíná, jak odebrali 13 zanedbaných psů jediné majitelce:

„My už si na léto zvykáme, že je pejsků trochu víc a máme s kým chodit do rybníka a běhat. Minulé léto bych řekla, že bylo trošku lepší. Teď je nárůst pejsků výraznější.“

Najít nový domov opuštěným psům je jedna věc. Na Vránově ale dbají také o to, aby zvířata zabavili. Buďto výcvikem, nebo častými procházkami. S těmi pomáhají děti z okolních škol.

„Chodíme do lesa. Když je léto, tak s nimi chodíme do rybníka a tak různě,“ říká jedna z malých pomocnic.

Vránov je plný | Foto: Pavla Sofilkaničová

Děti pomáhají dobrovolně i o prázdninách.

„Záleží samozřejmě na počasí. Například před 14 dny jsem jenom vydávala a přijímala pejsky na venčení. Někteří už ani nechtěli chodit ven, co nejsou zvyklí na delší túry. V červnu nám sem chodily školy na exkurze a děti teď prosí maminky a tatínky, aby mohly jít vyvenčit pejsky. Většinou tady mají nějakého oblíbence, se kterým chodí pravidelně na procházky,“ říká cvičitelka Vanda Říhová.

"Máme výborný výběr. Kdyby někdo teď sháněl pejska, přijďte, řekněte si barvu, velikost, pohlaví a my vám takového pejska vydáme,“ vzkazuje Veronika Fazekašová s tím, že během první poloviny tohoto roku našli nový domov více než padesáti psům.

Pavla Sofilkaničová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme