Argentinská dluhová krize ohrožuje také sousední země

Dluhová krize v Argentině může mít negativní vliv na hospodářství okolních zemí. Problémy by mohly nastat, pokud se bude technický bankrot prodlužovat a jednání s věřiteli nepovedou k řešení. K dalšímu jednání vyzval americký soudce, jehož rozhodnutí zemi do insolvence dostalo. S fondy, které Argentina nazývá jako supí, jedná také skupina velkých bank.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Osamělý demonstrant před budovou newyorského soudu, kde vyčkával na rozhodnutí o vývoji argentinského dluhu | Zdroj: Reuters

Argentina je třetím největším odbytištěm pro brazilské exportéry. Kvůli recesi už jim obchody klesly. Teď se podle brazilských médií obávají také o financování exportů.

Menší jistotu mají i zahraniční investoři. Brazilské firmy v Argentině podnikají v potravinářství nebo průmyslu, pobočky tam také mají banky. Investice v zemi mají rovněž chilští podnikatelé.

Částečný prospěch z aktuální situace by mohla mít sousední Uruguay. Ta láká v posledních letech investory díky stabilnímu prostředí, příliv vkladů ze sousední Argentiny zažily i tamní banky.

David Koubek, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme