Trenér plzeňských fotbalistů Dušan Uhrin mladší byl odvolán

Prvním odvolaným trenérem začínající fotbalové sezony je plzeňský Dušan Uhrin mladší. Šestačtyřicetiletému trenérovi nepomohlo ani nedělní vítězství v Českých Budějovicích, důvodem bylo vypadnutí z kvalifikace Evropské ligy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odvolaný trenér Viktorie Plzeň Dušan Uhrin mladší | Zdroj: ČTK

„Rozhodující bylo čtvrteční odvetné utkání třetího předkola Evropské ligy. Zásadní pro nás byl jak samotný fakt ukončení našeho působení v letošním ročníku evropských pohárů, tak také způsob, kterým k němu došlo,“ uvedl generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

„Trenér měl důvěru, dostatek času i podmínky pro přípravu týmu na novou sezonu, ve které byl postup do základní skupiny Evropské ligy jednoznačnou prioritou. Ukončení naší evropské pohárové cesty sice nemá ekonomické důsledky, je však zásadní směrem ke sportovnímu vývoji týmu,“ vysvětlil manažer Plzně.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Janem Pokorným mluvil o situaci v Plzni reportér ČRo František Kuna

Jednoznačná výhra ve 3. kole ligy nic nezměnila. „Nedělní vítězství v Českých Budějovicích nebylo v této souvislosti bernou mincí. Viktoria se vzhledem ke kvalitě kádru a podmínkám musí upínat k těm nejvyšším cílům. Ambice jednoduše naplněny nebyly,“ dodal Šádek.

Dušan Uhrin končí u týmu s okamžitou platností, pondělní dopolední trénink již vedli asistenti. „Přestože se neloučíme za ideální konstelace, trenérovi jsem při loučení poděkoval. Přicházel do Plzně po neuvěřitelně úspěšné éře Pavla Vrby, této výzvy by se nebyl schopný chopit každý,“ uvedl k situaci prezident plzeňské Viktorie Tomáš Paclík.

O nástupci Dušana Uhrina mladšího bude vedení Viktorie informovat během následujících dnů.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme