Nečas pomáhá reprezentaci stále, dres si ale neoblíká. Pořád by nás prohnal, říká Pumprla

Šest let dělí v basketbalové reprezentaci bývalé nymburské spoluhráče Pavla Pumprlu a Radka Nečase. V evropské kvalifikaci se ale společně na palubovce v zápase proti Portugalsku nepředstaví. Do boje zasáhne pouze Pavel Pumprla, Radek Nečas totiž letošní basketbalové léto zažívá v nové roli, a to jako vedoucí mužstva.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek Nečas | Foto: David Kubíček

„Je to změna. Člověk ale zase nakoukne pod pokličku basketbalu z druhé strany a může vidět, že za vším stojí lidi. Na nás teď je, abychom reprezentaci s realizačním týmem správně koordinovali,“ komentuje svoji novou funkci Radek Nečas.

Po dlouhých letech strávených v Nymburce letos získal Nečas stříbro v domácí ligové soutěži v dresu Prostějova. A nenudí se ani jako vedoucí národního mužstva.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nečas se reprezentačního dresu sice už vzdal, u týmu ale zůstal jako vedoucí mužstva

„Musím dohlédnout, aby bylo volno v hale, aby byla čistá podlaha, aby klukům tekla teplá voda na hotelu, aby měli teplé jídlo, prostě na ty miniaturní věci, které hráči potřebují,“ vysvětluje.

Jako aktivní hráč strávil 206 centimetrů vysoký basketbalista v hale podstatně méně času než nyní.

„Když kluci trénují, tak my jsme v hale a řešíme potřebné věci. Když pak mají po obědě, tak se společně s realizačním týmem chystáme zařizovat další věci, které je potřeba zajistit,“ přibližuje život funkcionáře.

Radek Nečas ovšem nevynechá jedinou možnost, aby se do přípravy zapojil. Podle Pavla Pumprly prý ale není reálné, aby reprezentační dres znovu oblékl.

„S reprezentací už pár let zpátky skončil, měl k tomu dobré důvody. Přijde mi ale, že má dost hráčských schopností na to, aby kluky, co reprezentují, prohnal,“ chválí svého bývalého spoluhráče.

Pumprla si na Nečasovu novou roli ještě nezvykl

V realizačním týmu předává své zkušenosti také další z bývalých nymburských hráčů Pavel Beneš. Pavel Pumprla si na to před kvalifikačním duelem proti Portugalsku jen těžko zvyká. Zejména v případě Radka Nečase.

„Starý si nepřipadám (smích). Ale je pravda, že co se Šutyse týká, tak mi to nesedí a pořád čekám na to, až se převleče do toho správného trika,“ dodává Pumprla.

Zápas evropské kvalifikace mezi Českem a Portugalskem začíná na nymburské palubovce v 18 hodin. Informace o jeho průběhu v našem vysílání nebudou chybět.

Pavel Petr, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme