Na absenci Veselého nesmíme myslet, říká před kvalifikací ME basketabalista Satoranský

Čeští basketbaloví reprezentanti vstoupí zápasem s Gruzií do kvalifikace na mistrovství Evropy. Dalšími soupeři ve skupině E jsou ještě Portugalsko a Maďarsko. Barvy národního týmu se nakonec rozhodl neposílit dnes již bývalý hráč NBA Jan Veselý. I přesto má ale opora Tomáš Satoranský z českého družstva dobrý pocit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Satoranský s trofejí pro nejlepšího basketbalistu | Zdroj: ČTK

„Nálada je dobrá. Jsou tu hráči, kteří jsou hladoví a mají chuť odehrát tyto zápasy. Doufám, že se to naše pojetí ještě zlepší,“ říká čerstvý nejlepší basketbalista sezóny Tomáš Satoranský.

A právě chuť či pevnější zdraví chyběly některým jeho reprezentačním kolegům při rozhodování, jestli se k národnímu týmu během léta připojí.

Zamrzela především absence Jana Veselého. Energický podkošový hráč s rozhodnutím otálel do poslední chvíle. Od začátku avizoval, že výběr trenéra Ronena Ginzburga podpoří tehdy, až bude mít po skončeném angažmá v Denveru novou smlouvu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Satoranský mluví o absenci Jana Veselého a stylu hry národního basketbalového týmu

Tu podepsal nakonec ve Fenerbahce Istanbul. Avizovaný přílet k českému týmu ale nakonec neuskutečnil. „Doufám, že se k tomu nebudeme vracet a budeme pracovat s tím, co máme. Neměli bychom se soustředit na věci, které zápasy neovlivní,“ vyzívá Satoranský jako správný lídr své spoluhráče.

Veselého pohyb a třaskavá dynamika v kotnících budou chybět. I přesto by hra reprezentace měla vypadat podobně atraktivně, jako tomu bylo na loňském mistrovství Evropy.

„Budeme se snažit pokračovat v těch rychlých protiútocích a v tom stylu, který jsme hráli poslední dva roky. S Honzou se samozřejmě hraje jednodušeji, protože je to dle mého názoru nejatletičtější pivot v Evropě.-„

A zatímco čeští basketbalisté se už soustředí na kvalifikační boje, americký národní tým se připravuje na mistrovství světa. A právě nepříjemná zpráva z přípravy hvězdných Spojených států zasáhla basketbalový svět.

Do rizika musí hráči jít i přes klubové povinnosti

Paul George, jeden z největších zámořských talentů, si při tréninkovém zápasu amerického výběru zlomil při pokusu o blok nohu do pravého úhlu.

I proto je třeba koukat se na reprezentační omluvenky s respektem. Hráče totiž platí kluby, jejichž vedení vidí mezinárodní turnaje často jako příležitost, jak o své borce přijít. Podobné úvahy si ale Tomáš Satoranský nepřipouští.

„Já tohle nevnímám. To, co se stalo Paulu Georgovi byla nešťastná náhoda, která se může stát v sezoně komukoliv. Do tohoto rizika ale hráči musí jít, dodává nejlepší český basketbalista Tomáš Satoranský.

Štěpán Pokorný, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme