Druhá etapa opravy Staré pražské silnice v Karlových Varech začne v září

Stará pražská silnice v Karlových Varech patří mezi oceňované technické památky. V posledních desítkách let se jí ale nedostávalo řádné péče a kamenná silnice se rozpadala. Letošní rok je pro Starou pražskou silnici přelomový. Stavbaři ji začali konečně opravovat. První etapa rekonstrukce skončila. Druhá má za několik týdnů začít.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oprava Pražské silnice v Karlových Varech | Foto: Zdeněk Trnka | Zdroj: Český rozhlas

První etapa oprav skončila letos v létě a v současné době na silnici panuje běžný provoz. Vozidla nad 5 tun tudy projíždět nesmějí, s výjimkou zájezdových autobusů a vozidel městské hromadné dopravy.

Druhá etapa oprav Staré pražské silnice má začít na začátku září. Město už ukončilo výběrové řízení, vybralo firmu, která stavební práce zajistí, a v těchto dnech dobíhá lhůta na podání případného odvolání.

Také v tomto případě se díky tendru podařilo cenu za dílo snížit. Opravy mají stát něco přes pět milionů.

Budou spočívat v tom, že kamenné těleso silnice stavbaři provrtají, otvory protáhnou ocelové kotvy a celou stavbu takzvaně stáhnou. Je to postup známý z mnoha historických objektů.

Dopravní značení, práce na silnici | Foto: Filip Jandourek

Opravy Staré pražské silnice mají od září údajně přinést omezení provozu. Systém částečných a úplných uzavírek zatím k dispozici není.

Už teď je ale možné přepokládat, že historická komunikace bude v průběhu technických úprav hned několikrát dočasně zcela uzavřena.

Komunikace bude určitě i zúžena, takže průjezd místem oprav bude vyžadovat opatrnost a ohleduplnost. Druhá etapa oprav Staré pražské silnice má skončit letos v listopadu.


Zvětšit mapu

Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme