Senátoři zřejmě vrátí zákon o dětských skupinách, aby pomohli lesním školkám

Senátoři chtějí podat pomocnou ruku takzvaným lesním školkám. Pravděpodobně totiž vrátí sněmovně zákon o dětských skupinách. Jejich výbory doporučily, aby se tato alternativní zařízení pro předškolní děti registrovala dobrovolně. Kdyby to bylo povinné, musely by nejspíš lesní školky skončit, protože by těžko vyhověly přísným hygienickým požadavkům.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michaela Formanová, zakladatelka lesní školky ZeMě a komunitní školy

Michaela Formanová, zakladatelka lesní školky ZeMě a komunitní školy | Foto: Martin Vrabko

Děti v přírodě a jídlo z domova – tak fungují lesní školky. Je jich na 120 a mohly by skončit. Povinná registrace pro všechna zařízení s pravidelným programem pro děti od jednoho roku do nástupu do školy by pro ně znamenala konec.

Jinak ale proti dětským skupinám senátoři napříč politickým spektrem nic nemají.

Podle Miroslava Škalouda z ODS by je mohly provozovat nejrůznější instituce. „Nadace, vysoké školy, neziskové organizace a hlavně také zaměstnavatelé. Bylo to střiženo, že je to na podporu zaměstnanců, aby jim zaměstnavatelé umožnili udělat péči o děti. Pokud k tomu dojde, budou tam daňové úlevy pro zaměstnavatele i pro rodiče,“ říká.

Proti není ani senátor za ČSSD a ministr školství Marcel Chládek. „Chápu to spíše jako možnost, jak se postarat o děti ve chvíli, kdy matka potřebuje odcházet do práce a potřebuje dítě někde umístit,“ vysvětluje.

Dětské skupiny podobně jako lesní školky vznikají v reakci na nedostatek míst v předškolních zařízeních. Podle zákona by v nich mohlo být nejvýš 24 dětí.

Lenka Militká Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme