Policisté zadrželi hledaného překupníka drog. Prý se vrátil dobrovolně

Policisté zadrželi na pražském letišti mezinárodně hledaného překupníka drog Vladimíra Moltaše. Soud ho poslal do vězení na čtyři roky, část trestu strávil ve Švýcarsku. Informovala o tom Česká televize. Policie ale jeho totožnost nepotvrdila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odletová hala | Foto: Jolana Nováková

Podle mluvčího policejního prezidia Jozefa Bocána provedli zásah kriminalisté ve spolupráci s cizineckou policií.

„Ve spolupráci s policisty cizinecké policie v odpoledních hodinách na pražském letišti po příletu omezili na osobní svobodě muže, kterého jsme následně eskortovali do výkonu trestu,“ uvedl mluvčí.

Podle svého obhájce Martina Klima se do Česka vrátil dobrovolně, aby si odpykal zbytek trestu.

„Pan Moltaš se rozhodl k návratu do České republiky a k dobrovolnému nástupu do výkonu zbytku trestu. Dobrovolně přiletěl dnešního dne, včera po svém příjezdu písemně informoval Městský soud v Brně,“ řekl Klim.

Příkaz k dodání do výkonu trestu a evropský zatykač vydal Krajský soud v Brně.

Česká policie rozprášila v roce 2004 gang, který vozil z Nizozemska extázi a kokain. Moltaš dostal čtyřletý trest, zbývá mu odpykat si zhruba 10 měsíců. Moltaš v roce 2012 požádal o azyl ve Švýcarsku, kde ale skončil ve vazbě.

Jméno Vladimíra Moltaše se objevilo v roce 2009 v souvislosti s kauzou konkurzního správce Luďka Voigta.

Voigt tehdy prý nabízel Moltašovi, který byl ze zdravotních důvodů propuštěný z vězení, za 600 tisíc korun prezidentskou milost. Měl také z jeho firmy v konkurzu vyvést peníze.

Petra Hosenseidlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme