Ukrajinský parlament bude hlasovat o sankcích proti Rusku

Ukrajinští poslanci dnes pravděpodobně schválí uvalení sankcí na Rusko. Mají se týkat více než 50 podniků a asi 130 osob. Kyjev chce potrestat ruské firmy a úředníky za schvalování anexe Krymu a za podporu separatistů na východě Ukrajiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk | Foto: Reuters

Sankce mají dolehnout také na ruské umělce. Ukrajinské ministerstvo kultury má seznam 500 ruských zpěváků, herců nebo uměleckých tvůrců, kteří přivítali přičlenění Krymu k Rusku nebo otevřeně podporovali bojovníky v Doněcku.

Ti jsou v očích Ukrajinců teroristy. Zákaz vystupování má ale postihnout jen několik desítek nejangažovanějších ruských umělců.

Zákon má také zakázat vstup na Ukrajinu některým politikům nebo obchodníkům. Kyjev rovněž zřejmě zakáže transport ruského zboží a služeb přes své území.

To by se mohlo týkat i plynu. Proto ukrajinská společnost Naftogaz doporučila evropským klientům ruského Gazpromu, aby od Ruska nakupovali plyn přímo na jeho západních hranicích.

Pavel Novák, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme