V Turecku pokračují čistky, vláda odvolala 8 tisíc policistů. Generálové jsou ve vazbě

Až 36 tureckých generálů bylo umístěno pod policejní dohled a podle agentury Dogan je deset generálů v prozatímní vazbě. Turecká vláda pokračuje podle agentury AFP v čistkách po pátečním nezdařeném puči, který stál životy více než 290 lidí. V celé zemi bylo podle bezpečnostních zdrojů odvoláno 8 tisíc policistů. V Saúdské Arábii zadrželi tureckého vojenského atašé z velvyslanectví v Kuvajtu, který se snažil odletět do Evropy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Turečtí policisté (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Bezpečnostní zdroje, které dnes citovala agentura Reuters, oznámily, že po celé zemi bylo kvůli puči odvoláno ze služby 8 tisíc policistů a že čistky se týkají i policejních sborů v Ankaře a Istanbulu.

Podle agentury AFP pokračuje zatýkání. Zatím bylo zadrženo přes 6 tisíce lidí a vydány zatykače až na 3 tisíce soudců a prokurátorů.

Policejní a protiteroristické jednotky vstoupily podle agentury Anadolu do vojenské akademie tureckého letectva a pátrají po pučistech. Mezi zadrženými skončil také generál Mehmet Dişli, který v době puče vedl operaci, pří níž byl krátce zajat náčelník generálního štábu armády Hulusi Akar.

Bojíme se popravy, vzkázali vojáci, kteří prchli z Turecka vrtulníkem. Řecko je vydá zpět

Číst článek

Pod policejním dozorem je podle turecké agentury Dogan 36 generálů a deset z nich bylo umístěno do prozatímní vazby.

Saúdskoarabský tisk dnes oznámil, že v Saúdské Arábii byl zadržen vojenský atašé tureckého velvyslanectví v Kuvajtu, když se snažil odletět ze Saúdské Arábie do Evropy. Podle listu Aš-Šark al-Avsat byl zadržen na letišti v Dammámu na žádost Ankary. Atašé Mikail Gülü mířil do Düsseldorfu.

Saúdskoarabská tisková agentura SPA oznámila, že král Salmán, který je nyní na dovolené v Maroku, telefonátem gratuloval tureckému prezidentovi Recepovi Tayyipu Erdoganovi k tomu, že se po nezdařeném puči „Turecko vrátilo do normální situace.“

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme