Blovice na jižním Plzeňsku otevřou nový sběrný dvůr odpadu

Blovice na Plzeňsku otevírají nový sběrný dvůr. Původní sběrné místo bylo příliš malé a potřebám města už nevyhovovalo. Stavba stála šest milionů korun, z toho pět milionů pokryla dotace z Evropské unie. Blovice se tak zařadily mezi zhruba 25 měst a obcí v Plzeňském kraji, kde lidé mohou nové sběrné dvory využívat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sběrný dvůr | Foto: Jakub Liška

Celkem jich tu je 76, z toho zmíněných 25 dotovala Evropská unie. Na jejich nedostatek si tedy obyvatelé regionu rozhodně nemůžou stěžovat.

Podle Lenky Šlajsové z Regionální rozvojové agentury už jen zbývá, aby se naučili dvory využívat.

„Teď je nutná hlavně osvěta, aby si lidé zvykli rozkládat odpady tam, kam patří, a ne v okolí našich obcí. Některé sběrné dvory to zpoplatňují, jiné vybírají odpad od svých obyvatel zadarmo. My vždy apelujeme na to, aby alespoň první období bylo zdarma, aby se to tam lidé naučili odkládat,“ řekla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Stavba sběrného dvoru v Blovicích na Plzeňsku stála šest milionů korun, z toho pět milionů pokryla dotace z Evropské unie. Více zjišťovala redaktorka ČRo Jana Kosová

Vedení města Blovice doufá, že se díky novému sběrnému dvoru zlepší odpadové hospodářství natolik, že bude možné snížit poplatek za odpady.

25 nových sběrných dvorů v Plzeňském kraji stálo přes 175 milionů korun, Evropská unie spolu s Českou republikou na ně přispěla téměř 154 miliony.

Jsou například ve Stříbře, Plasích, Nepomuku, Horažďovicích, Sušici nebo v Rokycanech. V regionu na jeden sběrný dvůr připadá 7600 lidí, zatímco republikový průměr je 10 tisíc obyvatel na jedno takové zařízení.

Jana Kosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme