Rusko by podle německých politiků nemělo pořádat fotbalové MS za čtyři roky

Rusko si nezaslouží pořádat fotbalový šampionát, ozývá se z řad německých politiků. Po sestřelení malajsijského letounu se v Německu rozhořelo nové kolo debaty o rozšíření sankcí vůči Rusku. Odebrání světového šampionátu v kopané za čtyři roky považují mnozí za jeden z nejúčinnějších kroků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalové MS v Brazílii. Finále přihlíželi i světoví státníci, například Putin či Merkelová | Foto: Reuters

Šéf frakce nejsilnější parlamentní strany Michael Fuchs z CDU vyzval FIFA, aby znovu otevřela otázku pořadatelství šampionátu za čtyři roky.

Odebrání šampionátu by podle něj bylo represivnějším opatřením než zpřísnění ekonomických sankcí. Kontrola obchodu je totiž vzhledem k délce ruské hranice složitá, míní Fuchs.

Také politici ze strany Zelených soudí, že země, která léta omezuje osobní svobody a která anexí Krymu porušila mezinárodní právo, si nezaslouží hostit takový sportovní svátek. Předseda SPD Gabriel ale považuje takovou debatu za předčasnou.

Rusku pořadatelství světového šampionátu ve fotbale přiřkl výkonný výbor FIFA v prosinci 2010. Rusko dostalo přednost před Anglií a společnými kandidaturami Španělska s Portugalskem a Belgie s Nizozemskem.

Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme