Herec Robert De Niro přibral kvůli roli Jakea LaMotty skoro 30 kilo. Boxer slaví 95. narozeniny

Víte, o kom byl film Zuřící býk? Kritikou uznávaný snímek, za který herec Robert De Niro dostal Oscara, totiž není fikce. Zakládá se na životním příběhu boxera Jakea LaMotty. Bývalý šampion ve střední váze slaví v pondělí 95. narozeniny.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Herec Robert De Niro nejprve kvůli roli nabral svalovou hmotu a potom ztloustnul.

Herec Robert De Niro nejprve kvůli roli nabral svalovou hmotu a potom ztloustnul. | Zdroj: telegraph.co.uk

Robert De Niro hraje ve filmu Zuřící býk postavu Jakea LaMotty - tvrdého boxera. Během své kariéry dominoval v ringu, ale násilnické sklony přenášel i do osobního života. Snímek vychází z boxerovy autobiografie a De Niro si v rámci přípravy na hlavní roli prožil dvě velké tělesné proměny.

V rámci přípravy na roli ctil Stanislavského metodu a před natáčením podstoupil intenzivní trénink, aby nabral svalovou hmotu. Šest měsíců boxoval s pravým Jakem LaMottou, který u filmu působil jako konzultant.    

„Na začátku se mě asi trochu bál. Nechtěl se mnou boxovat. Já mu dodával sebevědomí a říkal mu: stejně mi nemůžeš ublížit. Pak se naučil slušné kombinace, levý hák - pravý zvedák. Nakonec z něj byl slušný boxer a já vždycky říkal, že z něj mohl být profesionál,“ vyprávěl dnes pětadevadesátiletý Jake LaMotta.

Získávání svalové hmoty ale nebyla jediná proměna, kterou si Robert De Niro během natáčení prošel. Film Zuřící býk rekapituloval celý život LaMotty. A ten po ukončení aktivní kariéry provozoval bar a výrazně ztloustl. De Niro tak nejdřív natočil všechny boxerské scény a poté odletěl do Itálie, kde během několika měsíců přibral téměř třicet kilogramů. Jeho tělesná proměna a především herecký výkon zaujal i filmové kritiky. 

De Niro za svoji roli dostal Oscara a v hledišti mu tleskal i samotný LaMotta i přesto, že ho herec znázornil velmi realisticky - jako násilnického, chorobně žárlivého a celkově hrubého člověka. To si prý ale boxer uvědomil až po zhlédnutí filmu.

„Vlastně se mi ten film nelíbil. Ptal jsem se manželky: To jsem byl tak hrozný? A ona mi řekla, že jsem byl ještě horší.“ LaMotta se ve filmu a nejen v něm často hádal se svým bratrem a manažerem Joeym a také se svojí manželkou.

Sluší se doplnit, že Zuřící býk byla LaMottova přezdívka v ringu. A Robert De Niro se postaral o to, že se na slavného boxera nezapomene nejen ve sportovním, ale i ve filmovém světě. 

David Prouza, nis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme