Kritizovaná ředitelka litoměřického gymnázia ve funkci skončí

Ředitelka litoměřického gymnázia Eva Bulasová skončí na této škole dohodou k 30. září. Po čtvrtečních jednáních to v České televizi přislíbil náměstek hejtmanky Ústeckého kraje Arno Fišera. A Radiožurnálu to potvrdila sama Bulasová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na demonstraci proti ředitelce litoměřického gymnázia Evě Bulasové se sešlo několik stovek lidí | Zdroj: ČTK

Už na protestní akci studentů a rodičů při začátku školního roku v Litoměřicích Fišera uvedl, že situace je neudržitelná a je třeba zajistit normální chod školy. Podle něho rada kraje neshledala závažná porušení zákona, ředitelka gymnázia však manažersky i lidsky situaci nezvládla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ředitelka litoměřického gymnázia Eva Bulasová v Ranním interview Radiožurnálu

Dohodu o odchodu ke konci měsíce Radiožurnálu potvrdila v Ranním interview i sama ředitelka: „K 30. září končím. Ale chci předeslat, že nekončím z důvodu nějakého nátlaku, protože nesouhlasím s jakoukoliv výtkou, kterou ke mně mají odboráři a někteří rodiče.“

Podle svých slov o svém odchodu delší dobu přemýšlela: „Asi ten nejhlavnější důvod je, že již tři čtvrti roku žiji pod velkým psychickým nátlakem a každý člověk má jenom jedno zdraví. Takže si myslím, že žádná práce nestojí za to, aby člověk byl nemocný,“ komentovala důvody své rezignace ředitelka litoměřického gymnázia.

Včera za odstoupení Bulasové před školou demonstrovalo 300 žáků i rodičů, kteří ji už téměř rok kritizují za údajně katastrofální vedení školy.

Zda teď skončí plánované demonstrace studentů i rodičů, zatím není jasné, protestující budou chtít záruky.

Kritici ředitelce Bulasové vyčítají, že se zbavovala nepohodlných učitelů, kteří nesouhlasili s jejím stylem vedení školy, především členů odborů. Zástupci protestujících vedle odchodu Bulasové požadují návrat učitelů, kteří k 30. září dostali výpověď.

Miroslav Zimmer, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme