Diskotéka Sahara v Moravských Budějovicích, kde se před měsícem vraždilo, zůstává uzavřená

Je to už měsíc, co se na moravskobudějovické diskotéce vraždilo. Bývalému vyhazovači tam měl na toaletě podřezat hrdlo známý budějovický recidivista. Je sice ve vazbě, ale lidé se obávají, že pokud proti němu policie nenajde dostatek důkazů, tak by se mohl do města vrátit. Obyvatelé Budějovic žijí stále ve strachu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolegové i místní obyvatelé vzpomínají na bývalého vyhazovače diskotéky Sahara | Foto: Michal Malý | Zdroj: Český rozhlas

„Když se dneska procházím po městě, tak mám strach sám kamkoli chodit,“ říká obyvatel Moravských Budějovic Rudolf Špičák, který dělal na diskotéce Sahara diskžokeje.

Ten večer byl uvnitř a vše se mu nesmazatelně vrylo do paměti. Na diskotéce byl od té doby jenom jednou.

„Po vraždě jsem si byl na diskotéce balit věci a znova se mi to všechno vracelo. Moc hezký pocit jsme z toho neměl, že jsem se musel znovu vrátit na Saharu,“ svěřuje se.

Přehrát

00:00 / 00:00

O osudu diskotéky, kde se před měsícem vraždilo, natáčel redaktor Michal Malý.

Sahara je aktuálně zavřená. Po vraždě už diskotéku pro veřejnost neotevřeli a zavřeno by mělo zůstat až do června.

„V současné chvíli se dělá rekonstrukce sociálního zařízení,“ říká Rudolf. Právě na toaletách k hrůznému činu došlo. „Rekonstruují se jak mužské, tak i dámské toalety,“ upřesňuje.

Zaměstnanci diskotéky se ale rozhodně nechtějí v budoucnu tvářit, že se tu nikdy nic nestalo. Na svého zavražděného kamaráda chystají vzpomínku.

„My určitě nezapomeneme a dokonce ještě něco plánujeme přímo umístit na Saharu. Ale to ještě necháme se svými kamarády v tajnosti, protože ještě nevíme, jestli to vyjde. Plánujeme to určitě, aby se nikdy nezapomnělo a lidé si připomněli, o koho jsme tam přišli,“ říká Rudolf.

Teď však převládá mezi obyvateli Moravských Budějovic spíš strach z toho, co bude dál a zda se podezřelého z vraždy podaří usvědčit a odsoudit.

„Určitě nálada, než to pomine, může trvat půl roku rok, to si nebudeme nic nalhávat,“ uzavírá Rudolf Špičák.

Michal Malý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme