Jubilejní sezóna ve Vranově nad Dyjí nabídne novinky i osvědčené atrakce

Začátek jubilejní 80. rekreační sezóny ve Vranově nad Dyjí na Znojemsku je v plném proudu. I dnes mají návštěvníci možnost využít celé řady doprovodných atrakcí za symbolických 80 korun nebo dokonce zdarma.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zámek Vranov nad Dyjí | Foto: Vlasta Gajdošíková

Výlety lodí, návštěva zámku Vranov nebo hradu Bítov jsou tak v neděli za téměř poloviční ceny než obvykle. A nabízí se i další turistické cíle.

„Mohu uvést například vodní elektrárnu ve Vranově, kde je návštěvní centrum, a podle loňských ohlasů je to velmi oblíbená atrakce. Původně tam byly prohlídky naplánovány na 14. a 15. hodinu, teď pro velký zájem je to již na 13. Ale určitě, kdyby byl další zájem, jsou pracovníci tohoto návštěvního centra připraveni domluvit se i na dalších termínech,“ láká jeden z organizátorů víkendové akce na Vranově Jaroslav Ryšavý.

Podle něj stojí za návštěvu i Tatra muzeum na Bítově nebo muzeum motocyklů v Lesné. Obě otevřela u příležitosti 80. výročí s mimořádným předstihem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Alena Kusáková zjišťovala, jaké novinky nabídne sezóna na Vranovské přehradě

„Především pro rodiny s dětmi nebo pro zájemce, kteří chtějí poznat, jak se dřív vyráběla keramika nebo jak se ručně dá vyrobit keramika i nyní, je určená možnost návštěvy v keramické dílně, která je tady ve Vranově nad Dyjí, a určitým způsobem navazuje i na historii vranovské keramičky, vranovské kameniny,“ pokračuje Ryšavý.

Letošní sezóna by ovšem podle starosty městyse Lubomíra Vedry neměla být ani tak o novinkách, jako spíše o kvalitě celkově.

„Každý rok se sezóna zlepšuje, služby jsou kvalitnější, lepší. Myslím si, že přes celé léto je program na Vranovsku dostatečný a lidé nebo turisti se budou mít na co dívat,“ doufá starosta.

Několik novinek se ale přece jen chystá, a to na pláži Vranovské přehrady. „Jednáme s Asociací dračích lodí, aby se zpátky vrátily závody na přehradu nebo na vodu, pak samozřejmě rozšíření animačních programů pro děti i takzvané hlídání dětí. Když si budou chtít rodiče odjet na lodi na ochutnávku vína, tak nám dají děti, my je pohlídáme, zabavíme se s nimi,“ potvrzuje provozovatel kempu Pavel Svoboda.

Loni se podle něj osvědčilo také společné opékání špekáčků nebo vyprávění pohádek. „Takže to bychom chtěli rozšířit, ještě více se zaměříme na rodiny s dětmi,“ dodává.

Starosta Lubomír Vedra by letošní sezóně a hlavně návštěvníkům Vranovska přál hlavně krásné počasí. „To znamená hodně slunečných dnů, aby moc nepršelo, aby nebyl vítr a bylo to příjemné,“ uzavírá.

Alena Kusáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme