Kauza Studénka pokračuje výslechem krajského úředníka

V kauze Studénka dnes bude svědčit bývalý šéf odboru investic na krajském úřadě Tomáš Puff. Právě hejtmanství opravu mostu, který se zřítil do kolejiště, platilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tragická nehoda vlaku u Studénky | Foto: Hasičský záchranný sbor MS kraje

Někdejšího vysoce postaveného krajského úředníka z Ostravy bude čekat řada otázek. Soud bude zřejmě zajímat, proč pod mostem, který procházel obtížnou rekonstrukcí, jezdily vlaky a proč někdo nepožádal České dráhy o výluky.

Puffova bývalá podřízená Zuzana Miklasová svědčila u soudu včera, většinou ale uváděla, že si nic nepamatuje nebo neví.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Andrea Čánová sleduje jednání u ostravského soudu

„Taky nebudu odpovídat. To ať vám odpoví odborníci, máte na to advokáty,“ řekla pro Radiožurnál s tím, že není kompetentní odpovídat na otázky, zda byla stavba kontrolována a zda byla podle jejího názoru v pořádku.

ČTĚTE TAKÉ: V kauze Studénka poprvé promluvila úřednice kraje

Advokát Tibor Rovňák má ale v ruce dokument, který dokazuje, že příspěvková organizace kraje, přesněji správa silnic, oznamuje Českým drahám, že výluky budou nutné:

„Podstatnou byla pro Moravskoslezský kraj cena a bezpečnost šla bokem. O výlukách se jednalo, ale právě jen kvůli ceně. Nakonec k výlukám nedošlo.“

Na lavici obžalovaných sedí desítka mužů. Měli udělat takové chyby, že most spadl. Advokáti se teď snaží dokázat, že po kolejích neměly jezdit vlaky.

„Před soudem stojí někteří z obžalovaných, kteří by zde stát neměli, a naopak zde nejsou osoby, které by zde stát měly či mohly,“ říká obhájce Petr Grobelný.

Ostře sledovaný proces má objasnit tragické železniční neštěstí ve Studénce. Do spadlé mostní konstrukce narazil rychlík. Kvůli nehodě zemřelo 8 lidí a desítky dalších byly zraněny.

Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme