Královéhradecký finanční úřad prodloužil kvůli daňovým přiznáním pracovní dobu

Posledních několik dní mají lidé na odevzdání daňových přiznání. Díky letošnímu souběhu s velikonočními svátky budou finanční úřady přijímat růžové formuláře ještě v úterý. Řada z nás ale tradičně nechává splnění daňové povinnosti na poslední chvíli, a tak mají úřady v celém kraji zatím vybráno 70 % formulářů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Finanční úřad v Hořovicích na Berounsku | Foto: Petr Kološ

Daňové přiznání ještě v Královéhradeckém kraji neodevzdalo 30 % z těch, kterých se březnový termín týká. Finanční úřady jsou na nápor zvyklé - růžové formuláře tak přijímá víc přepážek a víc úředníků.

„Hlavně bychom tu měli přijímat přiznání jako podatelna jenom v téhle době, protože v normálních provozních hodinách fungují jenom támhle ta okénka, podatelna, my jsme tady jen navíc,“ vysvětluje úřednice Zuzana Kunová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Finanční úřady po celé zemi včetně Hradce Králové prodlužují kvůli očekávanému náporu daňových poplatníků pracovní dobu

Finanční úřady v celé zemi se snaží lidem vyjít vstříc také rozšířením úřední doby, říká ředitel toho královéhradeckého Miroslav Zehnálek.

„Běžně začínáme v osm hodin, poslední týden jedeme od sedmi, v současné době celý týden až do 2. dubna pracujeme v úřední dny do šesti hodin do večera každý den.“

Daňové přiznání lze tedy letos odevzdat přímo na finančním úřadu naposledy v úterý od sedmi do 18 hodin.

Jiří Fremuth, Lucie Valášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme