Vedení Ústavu pro studium totalitních režimů řeší potíže z minulosti. Kvůli nepovedené opravě přišel ústav o sídlo i o peníze. Poškozuje nás to finančně i navenek, upozornil šéf Ladislav Kudrna.
Vyzvou vás, abyste se přihlásili o vrácení údajného přeplatku na daních, třeba až 30 tisíc korun. Po kliknutí na aktivní odkaz vás nasměrují na podvržené stránky.
Podle nové šéfky Finanční správy Simony Hornochové, která v minulosti EET z pozice náměstkyně ministra financí Andreje Babiše (ANO) zaváděla, jeho zrušení nebyla velká chyba.
Finanční správa finišuje s přípravou veřejné zakázky na nový daňový informační systém. Díky němu by pak mohla lidem posílat už předvyplněná daňová přiznání. Stačilo by je jen podepsat a poslat zpátky.
„V lednu 2026 by ze všech dat, která má stát k dispozici, mohl systém zpracovat návrh předvyplněného daňového přiznání. Jako první bychom to chtěli u daně z nemovitosti,“ plánuje ministr financí.
Cílem prověrky podle ministra financí nemělo být zjišťování, kdo konkrétní firmy z Agrofertu kontroloval a s jakým výsledkem. „Potřebuji vědět, že všechno proběhlo podle zákona,“ řekl loni na podzim.
Liberecký hejtman Martin Půta spojovaný s vládním hnutím STAN kritizuje kabinet za rušení úřadů ve venkovských oblastech. „Je to vzdálení veřejné správy od lidí,“ vysvětluje pro iROZHLAS.cz.
Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) uvedl, že krok přispěje k větší efektivitě finanční správy. Stát podle něj v příštích třech letech ušetří až 150 milionů korun.
Podatelny finančních úřadů budou od pondělí do 3. dubna, kdy je poslední den pro podání papírového daňového přiznání, otevřené každý všední den od 8.00 do 17.00 hodin.
Lhůty pro odevzdání daňového přiznání se blíží. Pracovníci finančních úřadů se proto rozhodli vyrazit za lidmi do terénu, aby jim s vyplňováním formulářů pomohli.
„Pokud prodejce uskuteční prostřednictvím platformy například prodej automobilu za 3000 eur, provozovatel o něm zahrne informace do oznámení správci daně,“ popisuje mluvčí ministerstva financí.
Radiožurnálu a serveru iROZHLAS.cz se podařilo zjistit detailní informace o tom, co prezident Miloš Zeman odpustil olomouckému podnikateli Pavlu Podroužkovi.
Praha/České Budějovice ||Martin Štorkán|Zprávy z domova|Původní zpráva
Českobudějovický magistrát na začátku prosince zastavil přestupkové řízení s bývalým šéfem KSČM Vojtěchem Filipem. Nesrovnalost ohledně podezřelého půl milionu nenašel podle něj ani finanční úřad.
Problematickou dotaci na stavbu řešili elitní detektivové a případ se dostal až k soudu. Teď má Strojírenský vědeckotechnický park v Buštěhradu další problém.
Bývalý předseda KSČM čelí podezření, že nemá v pořádku příjmy. Magistrát v Českých Budějovicích s ním proto zahájil přestupkové řízení, ve kterém zkoumá, zda odevzdal úplné majetkové přiznání.
Předseda KSČM měl podle serveru Seznam Zprávy na začátku týdne na úřadu vysvětlovat, jestli platbu ve výši 500 tisíc korun od podnikatele Tomáše Horáčka zdanil. Přijetí peněz opakovaně odmítá.
V případě podání daňového přiznání elektronicky, právě například přes portál, se prodlužuje lhůta pro jeho odevzdání o jeden měsíc, letos tedy až na 3. května.
Podnikatelům, kterým vláda protiepidemickými restrikcemi omezila provoz, měl liberační balíček pomoct s udržením hotovosti. Této možnosti ovšem využily jen nižší tisícovky z nich.
Šéfka Generálního finančního ředitelství Tatjana Richterová je přesvědčena, že práce drtivé většiny zaměstnanců správy je dobrá, kvalitní a odpovědná a správa přijímá dostatek systémových opatření.
Firma provozující obchody s módou požádala v dubnu finanční úřad o odložení platby daně a úřad jí vyhověl – splatnost posunul na září. Finanční prostředky jí ale strhl z přeplatku jiné daně.
Podnikatelova externí účetní omylem zadala chybné variabilní číslo při platbě daně z přidané hodnoty. Částka přesahující 500 000 korun pak byla připsaná na daňový účet jiné společnosti.
Nejvyšší správní soud vyhověl čtvrté kasační stížnosti Jany Nečasové ve sporech o darovací daň. Tentokrát šlo o dodatečně doměřenou daň 45 360 korun z náušnic za kupní cenu 378 000 korun.
Finanční úřad pro Prahu kontaktoval Nečasovou v roce 2015 na základě informací od Vrchního státního zastupitelství v Olomouci. Na výzvu nereagovala, proto jí finanční úřad vyměřil darovací daň.