Na magistrátu v Mostě zasahovali policisté v civilu, hledali důkazy o uplácení

Magistrát v severočeském Mostě celý den prohledávala policie. Kriminalisté prověřují podezření z uplácení, korupce má souviset s místní průmyslovou zónou Havraň, která zahájila provoz před 11 lety. Zatím nebyl nikdo zadržen ani obviněn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Magistrát města Most | Foto: Tomáš Šácha

Na mosteckém magistrátu zasahovalo 16 policistů v civilu. Prohledali kanceláře úředníků, ve kterých sháněli důkazy o údajné korupci související s místní průmyslovou zónou Havraň. Některé kanceláře jsou zapečetěné, například kancelář náměstkyně primátora Hany Jeníčkové.

Policisté odnesli šanony z Odboru městského majetku. Mezi nimi byly i kupní smlouvy na výkupy pozemků rodiny Rajterových, která už před deseti lety mnoha žalobami zpochybnila legálnost celého projektu.

V roce 2006 došlo k vyrovnání, při němž rodina za pozemky u inkriminované zóny dostala od radnice čtvrt miliardy korun. Tenkrát s tím souhlasila vláda Jiřího Paroubka i vedení radnice v čele s ODS a ČSSD.

Přehrát

00:00 / 00:00

O vyšetřování na mosteckém magistrátu mluvil redaktor Mosteckého deníku Martin Vokurka

„Prověřování je vedeno vůči několika osobám, nebudu konkretizovat. Ten zásah má eventuálně zajistit další důkazy, které by pak umožnily to prověřování ukončit,“ potvrdil litoměřický státní zástupce Lukáš Borovička.

Běžného chodu úřadu se policejní akce nedotkla. Žádné další informace zaměstnanci magistrátu nesmějí sdělovat.

Vybudování průmyslové zóny Havraň, o kterou se v souvislosti s policejním zásahem jedná, stálo 700 milionů korun. Zhruba třetinu zafinancovalo město.

Už loni bylo o průmyslové zóně slyšet. Mostecká radnice tehdy dostala pokutu 50 milionů korun za to, že projekt nepřinesl očekávaný počet pracovních míst. Proti sankci se ale odvolala.

Nelze vyloučit, že případ souvisí s dalšími kauzami, které policie rozplétá v celém regionu.

ČRo, Jan Beneš, Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme