Na Vysočině začínají výlovy rybníků, ryb prý bude dostatek

Čas oblíbených podzimních výlovů rybníků na Vysočině začíná. V sobotu lákají rybáři návštěvníky do Nevcehle na Jihlavsku. Půjde o úplně první podzimní výlov v kraji. Tradiční oslavy v obcích Vysočiny budou pokračovat po celý říjen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výlov rybníka Velké Dářko na Žďársku | Foto: Hana Mikulincová

Příští týden bude následovat Štěpnický rybník v Telči, pak například Sedlejov. Podle havlíčkobrodského rybáře Josefa Nikla jsou letos připravení na průměrné úlovky, letos jim totiž zrovna nepřálo počasí. Byla příliš dlouhá sucha, velká tepla a pak přišly deště.

„To vypadalo dobře, ale srpen a září bylo poměrně deštivo, takže tam nám přírůstek tolik nenarostl.“ Ryb prý ale bude jako obvykle. A jejich kvalita je na Vysočině perfektní.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Vysočině začínají výlovy rybníků. Reportáž Olgy Štrejbarové

„Ryba z Vysočiny bude myslím jako každý rok jednou z nejchutnějších,“ říká Petr Kulhánek z rybářství Kinských.

Výlovy rybníků nabízejí ideální možnost sledovat migrující ptáky. I když jejich hlavní tahové koridory vedou přes Jižní Moravu a Čechy, rádi si dělají zastávku na bahnitých místech plných hmyzu. A těmi jsou právě rybníky po výlovu.

„Tam je pravděpodobnost, že se ukážou nějaké zajímavější druhy, které u nás třeba vůbec nehnízdí, jsou to severské druhy, které u nás jen protahují. Také druhy, které hnízdí v České republice, ale vzácně a tady se mohou objevit ve větších počtech,“ říká Vojtěch Kodet z vysočinské pobočky České společnosti ornitologické.

Olga Štrejbarová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme