Nové fotbalové hřiště otevřeli v České Lípě. Zúčastnili se Panenka i Berger

Na městském stadionu v České Lípě otevřeli nové fotbalové hřiště. Ceremoniálu se zúčastnily fotbalové legendy Antonín Panenka, Karol Dobiáš nebo Jan Berger. Ti zde odehráli exhibiční zápas. Stavba stála necelých dvacet milionů korun.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Iveta Žižková (ředitelka Sport Česká Lípa) a Antonín Panenka

Iveta Žižková (ředitelka Sport Česká Lípa) a Antonín Panenka | Foto: Tomáš Mařas | Zdroj: Český rozhlas

Hřiště v České Lípě se stavělo v poměrně krátkém čase, aby mohlo sloužit k zimním tréninkům hlavně pro fotbalový potěr. Stadion je vybaven umělou trávou, novými střídačkami i osvětlením, ale chybí místa pro diváky.

„Projektová studie může ještě do budoucna doznat změn, pokud město Česká Lípa uvolní finanční prostředky. V současné době může divák stát v okolí hřiště, případně využít val, který bude v budoucnu zatravněn,“ řekla Iveta Žižková, ředitelka organizace Sport Česká Lípa, která se o hřiště stará.

Nová hrací plocha má ale jednu velkou výhodu, jak uvedl Milan Vopička, ředitel firmy, která stavbu provedla: „Tohle je hřiště, které má skoro maximální rozměry, jako chce UEFA a FIFA. Má umělý trávník s paměťovým vláknem. Trávník se při běhu hráčů ohýbá a znova narovnává.“

Na slavnostní otevření, jehož součástí byl také exhibiční zápas, dorazila zhruba stovka návštěvníků, především rodičů dětí, které na novém trávníku předváděly své dovednosti s míčem.

K utkání s týmem Stará garda Česká Lípa se připravovali bývalí internacionálové, například Karol Dobiáš nebo Jan Berger, který v novém povrchu vidí velkou výhodu. „Otevírá se nová umělka. To je příjemné především pro malé děti a pro dospělé, protože mohou trénovat i v zimě,“ zhodnotil fotbalista Berger.

Českolipští fotbalisté proti legendám československé kopané prohráli. Zápas skončil na góly 4:5. Výsledek ale nebyl tak důležitý.

Například Antonín Panenka, autor legendární penalty, díky které v roce 1976 získalo bývalé Československo titul mistra Evropy, šel do zápasu hlavně proto, aby si to všichni užili a pomohli kopané.

Tomáš Mařas, Anna Jadrná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme