hřiště

| ČRo, Lenka Kratochvílová |Příroda

Fotbalistky z Býškovic na Přerovsku nemají kde hrát. Hřiště jim ničí krtci

Fotbalistky z Býškovic na Přerovsku jsou zoufalé. Průběh letošní teplé zimy totiž svědčí krtkům, kteří devastují jejich hřiště. Vyrostly na něm stovky krtinců. Už třetím rokem se je snaží likvidovat chemicky, s pomocí pastí ale i osvědčených babských rad. Nic však nepomáhá. Definitivně krtky vyhnat z býškovického hřiště se jim nedaří. Fotbalistkám teď hrozí, že na jaře nebudou moci kvůli krtincům na trávník vyběhnout. Ohrožená je proto i jejich účast v první lize Hanácké ženské kopané.

|Michal Jurman, Marek Augustin |Fotbal

Duel se Spartou je pro nás extrémně důležitý, vzkazuje Benitéz z tréninkové pevnosti Neapole

Městečko Castel Volturno si ve čtvrtek připomene šestileté výročí tragédie, kdy při mafiánském vyřizování účtů padlo za oběť hned sedm lidí. I přes tento smutný fakt je ale Castel Volturno v první řadě tréninkovým sídlem fotbalistů Neapole, kteří se zde pod vedením Rafaela Beníteze chystají na úvodní duel Evropské ligy s pražskou Spartou.

Obyvatelé sídliště Pod Holoměří si po několika letech konečně vybojovali nové dětské hřiště

|Gabriela Hauptvogelová |Regiony

Po několika letech přesvědčování se obyvatelé ústeckého sídliště Pod Holoměří dočkali nového dětského hřiště. Zhruba dvě stě lidí podepsalo petici a jejich zástupci nepřestávali jednat s centrální radnicí. Ta nakonec na výstavbu dala největší díl peněz - čtyři sta tisíc korun, dalších více než sto tisíc přidali sponzoři.

| A.Rokosová |Regiony

Mladoboleslavští bojují za zachování biocentra Radouč, fotbalisté tam staví hřiště

Skoro dva tisíce lidí se podepsalo pod internetovou petici, která bojuje za zachování regionálního biocentra v Mladé Boleslavi - takzvané Radouče. Tato národní přírodní památka leží na levém břehu údolí Jizery. A právě u ní teď Fotbalový klub Mladá Boleslav staví fotbalová hřiště pro mladoboleslavskou Sportovní akademii. Původně měl projekt zasahovat i do takzvaného biokoridoru, což je přírodní plocha, která zvěři poskytuje úkryt a umožňuje jí migrovat.