hřiště

hřiště v textech na iROZHLASU

Fotbalistky z Býškovic na Přerovsku nemají kde hrát. Hřiště jim ničí krtci

| ČRo, Lenka Kratochvílová |Příroda

Fotbalistky z Býškovic na Přerovsku jsou zoufalé. Průběh letošní teplé zimy totiž svědčí krtkům, kteří devastují jejich hřiště. Vyrostly na něm stovky krtinců. Už třetím rokem se je snaží likvidovat chemicky, s pomocí pastí ale i osvědčených babských rad. Nic však nepomáhá. Definitivně krtky vyhnat z býškovického hřiště se jim nedaří. Fotbalistkám teď hrozí, že na jaře nebudou moci kvůli krtincům na trávník vyběhnout. Ohrožená je proto i jejich účast v první lize Hanácké ženské kopané.

|Michal Jurman, Marek Augustin |Fotbal

Duel se Spartou je pro nás extrémně důležitý, vzkazuje Benitéz z tréninkové pevnosti Neapole

Městečko Castel Volturno si ve čtvrtek připomene šestileté výročí tragédie, kdy při mafiánském vyřizování účtů padlo za oběť hned sedm lidí. I přes tento smutný fakt je ale Castel Volturno v první řadě tréninkovým sídlem fotbalistů Neapole, kteří se zde pod vedením Rafaela Beníteze chystají na úvodní duel Evropské ligy s pražskou Spartou.

|Gabriela Hauptvogelová |Regiony

Obyvatelé sídliště Pod Holoměří si po několika letech konečně vybojovali nové dětské hřiště

Po několika letech přesvědčování se obyvatelé ústeckého sídliště Pod Holoměří dočkali nového dětského hřiště. Zhruba dvě stě lidí podepsalo petici a jejich zástupci nepřestávali jednat s centrální radnicí. Ta nakonec na výstavbu dala největší díl peněz - čtyři sta tisíc korun, dalších více než sto tisíc přidali sponzoři.

| A.Rokosová |Regiony

Mladoboleslavští bojují za zachování biocentra Radouč, fotbalisté tam staví hřiště

Skoro dva tisíce lidí se podepsalo pod internetovou petici, která bojuje za zachování regionálního biocentra v Mladé Boleslavi - takzvané Radouče. Tato národní přírodní památka leží na levém břehu údolí Jizery. A právě u ní teď Fotbalový klub Mladá Boleslav staví fotbalová hřiště pro mladoboleslavskou Sportovní akademii. Původně měl projekt zasahovat i do takzvaného biokoridoru, což je přírodní plocha, která zvěři poskytuje úkryt a umožňuje jí migrovat.