Obyvatelé ostravského Přednádraží nevzdávají boj o střechu nad hlavou

Kolem ostravského Přednádraží to opět vře. Obyvatelé posledního obydleného domu míří na radnici Moravské Ostravy a Přívozu, kde chtějí bojovat o střechu nad hlavou. Přesně před týdnem podepsali nové nájemní smlouvy, ale majitel zchátralých budov na ně vzápětí podal trestní oznámení a hrozí policejním zákrokem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zaměstnanci technických služeb zahradili vstupy do zdevastovaných domů v Přednádraží | Foto: Silvie Mikulcová

Majitel Oldřich Roztočil nepřesvědčil stavební úřad, aby sporný dům potvrdil jako bytový, a tak chce všechny vystěhovat

„Ono je velice jednoduché říct, my nemůžeme prohlásit, jestli to jsou bytové domy, protože pan Roztočil nedodal dokumentaci, a že ji nemají oni, to je netrápí,“ tvrdí majitel.

Roztočil trvá na tom, že náhradní byty má přidělovat obvod a ne on sám: „Jestliže úřad něco nařídil, tak ať koná."

„Pokud radnice trvá na tom, abychom se vystěhovali, ať nám dá náhradní byty a ne ubytovny," říká Josef Kaleja z Přednádraží.

Podle Jany Pondělíčkové z centrálního ostravského obvodu stále platí, že lidé z Přednádraží mohou jít do obecních bytů, ale s jednou klíčovou podmínkou. „Tito lidé musejí být bezdlužní.“

Místostarostka Moravské Ostravy a Přívozu Petra Bernfeldová namítá, že o byty měli požádat už loni v létě, kdy stavební úřad poprvé nařídil vystěhování. Zájemci ale přišli až dnes.

"Čím nám zaručí to, že jsou dneska přesvědčení, že naši pomoc chtějí? Obávám se toho, že zítra jejich situace nebo názor budou úplně jiné," rozčiluje se.

Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme