Policii zajímaly hlavně podpěry propadlé střechy. Opravy haly v České Třebové potrvají měsíce

V České Třebové pokračuje odklízení trosek zříceného stropu sportovní haly. Na místě ve čtvrtek jednali zástupci Pardubického kraje s nezávislou stavební firmou, která má pardubickému hejtmanství navrhnout ideální postup oprav a zajištění budovy. Vyšetřování na místě už ve středu ukončila policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zřícená střecha haly v České Třebové | Foto: Honza Ptáček | Zdroj: Český rozhlas

„Sjednali jsme si lhůtu 14 dní, takže do konce příštího týdne bychom měli mít už nějakou studii od nezávislé společnosti. Včera proběhlo předání stavby Policií České republiky zhotovitelské firmě,“ řekl vedoucí odboru investic Pardubického kraje Michal Votřel.

Policii zajímaly především dřevěné vazníky, které střechu podepíraly. „Došlo k vytažení čtyř vazníků, tyto byly prohlédnuty a z nich byly zajištěny některé části, které budou podrobeny další expertize,“ uvádí orlickoústecká policejní mluvčí Lenka Vilímková.

Zatím platí, že policie havárii šetří jako obecné ohrožení z nedbalosti a viníkovi může hrozit až osm let ve vězení. Odklízení sutin potrvá zřejmě ještě několik týdnů. Po odklizení se také ukáže, jaké škody napáchal zřícený strop na vnitřním vybavení tělocvičny.

Pardubický kraj předpokládá, že opravy budou trvat několik měsíců a do konce tohoto roku by se v hale mohlo znovu sportovat.

Konstrukce se zřítila 14. ledna večer během florbalového turnaje, všem osmi desítkám lidí se podařilo utéct, dva z nich se na útěku lehce zranili.

Halu stavěla stavební firma Profistav Litomyšl. Podle projektanta stavby Tomáše Friše není jasné, proč se střecha zřítila. Konstrukce byla udělaná z dřevěných vazníků, což je podle něj běžný způsob výstavby.

Josef Ženatý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme