Česko 5:0 Lotyšsko

Přerovští policisté objasnili sérii 24 vloupání. Celková škoda přesáhla půl milionu

Dvaadvacetiletý muž z Přerova, kterého se policistům podařilo zadržet, vykradl od loňského léta 24 objektů na Přerovsku a k tomu několik dalších na Olomoucku a Zlínsku. Mladík si bral zejména alkohol, cigarety a peníze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zloděj (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

„V těchto 24 případech již škoda přesáhla asi půl milionu korun. Dále tam vznikly velké škody na poškození věci, když pachatel používal násilí k vniknutí do objektu. Jednalo se o vypáčená okna, rozbité dveře,“ upřesnil přerovský kriminalista Jaroslav Přidal.

„K tomu používal nástroje, které přinesl. Některé z nástrojů se nám podařilo zajistit, některé však nikoli, neboť pachatel se jich zbavoval,“ dodal.

Mladík, který skončil ve vazební věznici, si vybíral především obchody a restaurační zařízení. V jednom případě neváhal vylézt do prodejny v prvním patře po hromosvodu.

„Bral tam věci jako alkoholické nápoje, jakoukoli elektroniku či peníze v hotovosti, které v restauračních zařízeních či jinde v obchodě našel. Taktéž bral cigarety, které následně prodával. Bohužel se nám nepodařilo zjistit, k jakým osobám, toto je stále v šetření do současné doby,“ řekl Přidal.

Při třech posledních vloupáních mladíkovi pomáhali komplicové. Ti jsou stíhání na svobodě.

Ivo Opletal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme