Příbram uvažuje o stavbě nových veřejných toalet. Těm v Jiráskových sadech hrozí zrušení

V současné době jsou na území Příbrami čtyři veřejné toalety. O ty v Jiráskových sadech by však v budoucnosti mohlo město přijít. To by znamenalo nepohodlí hlavně pro turisty, které se Příbram snaží v posledních letech přilákat. Město uvažuje, že by případné ‚náhradní‘ toalety postavilo na náměstí TGM. Zatím jedná o pozemku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příbram. O veřejné toalety v Jiráskových sadech by molo město přijít | Foto: Radek Ctibor

Jak upozornil příbramský starosta Pavel Pikrt z ČSSD, část objektu v Jiráskových sadech, kde se toalety nacházejí, vlastní soukromník.

„Ten objekt připadnul soukromé firmě. Ale myslím si, že tady je ještě prostor k jednání, aby nebyly úplně zrušeny,“ poznamenal Pikrt s tím, že radnice je s majitelem části tržnice, kde se záchodky nacházejí, ve styku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek natočil redaktor Radek Ctibor

Pokud by veřejné toalety v Jiráskových sadech byly zrušeny, pak by turisté v centru města neměli kam jít na záchod. Nejbližší veřejné toalety jsou v hrázi rybníka Hořejší Obora, které byly opraveny před čtyřmi lety jako součást stavby pěší zóny v této části města.

Podle Příbramáků je však cesta k nim špatně značená, a tím pádem o nich málokdo ví. Návštěvníkům města by se tak nabízela pouze možnost odskočit si do některé z restaurací nebo barů v centru Příbrami. Některé z nich však upozorňují, že toalety slouží pouze jejich hostům, ale jsou i případy, kdy z restaurací a barů tyto návštěvníky nevyženou.

„Když přijde k nám do baru pán s dítětem, tak ho samozřejmě nevyhodím. Když přijde starší člověk, tak ho také nevyhodím. V podstatě nevyhodím nikoho, protože se dokážu vžít do jeho situace, že sem nejde na záchod pro nic za nic,“ říká barman Arnošt, který pracuje v jednom podniku v Pražské ulici, která je obchodním centrem Příbrami.

Vedení města počítá i s variantou, že by ke zrušení toalet došlo a začalo proto jednat s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových o koupi pozemku vedle bývalého hotelu U Podařilů ve spodní části náměstí TGM.

Pokud město pozemek nakonec koupí, uvažuje, že by nové veřejné toalety byly postaveny tam.

Radek Ctibor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme