Protest jihočeských studentů proti KSČM pokračuje štafetovou hladovkou

Štafetová hladovka pod hlavičkou iniciativy ‘Komunisté nepatří ke kormidlu‘ začíná dnes. Akci organizují studenti, kteří stojí za protesty proti krajské koalici sociálních demokratů a komunistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Studenti třeboňského gymnázia svolali 17. listopadu na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích shromáždění proti obsazení místa krajské radní pro školství komunistkou Vítězslavou Baborovou | Foto: David Veis | Zdroj: ČTK

Různí příznivci budou hladovět vždy 24 hodin a pomyslnou štafetu si budou předávat vždy o půlnoci. Jedním z iniciátorů štafetové hladovky je i student třeboňského Gymnázia Dominik Hořejší.

„Rozhodli jsme se uspořádat štafetovou hladovku, kterou bychom si po jednom dni předávali mezi sebou jak my studenti, tak i lidé, kteří nás podporují. Jak pracující, tak někteří důchodci nebo i některé známé osobnosti,“ přiblížil.

Vždycky na začátku týdne bude podle něj zveřejněn seznam těch, kdo bude v kterých dnech držet hladovku.

„Dále plánujeme nějaké propojení s ostatními kraji, které by pravděpodobně proběhlo někdy v Praze. Asi v únoru. Zatím je ve stavu plánování i nějaká další akce tady v jižních Čechách,“ doplnil.

Mária Pfeiferová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme