Sportovní pondělí pro nevidomé navštivte v Olomouci

Vyzkoušet si zvukovou střelbu, showdown nebo tandemové kolo mohou lidé, kteří dnes zavítají do sídla olomouckého Tyflocentra.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slepec

Slepec | Foto: Fotobanka stock.xchng

Přestože jsou nevidomí, mohou dělat běžné věci jako ostatní - třeba i střílet nebo jezdit na kole. Jaké to je "žít ve tmě" se dnes můžete přesvědčit i vy pokud navštívíte Tyflocentrum Olomouc.

Přehrát

00:00 / 00:00

Gabriela Adámková o sportovním dnu v Olomouci

Sportovní pondělí pořádá Tyflocentrum Olomouc v rámci Týdne pro duševní zdraví. V sídle obecně prospěšné společnosti si zájemci mohou vyzkoušet zvukovou střelbu z laserové zbraně.

Při míření se orientujete podle zvuku ve sluchátkách - čím vyšší tón, tím blíže jste ke středu terče. Dalšími sportovními aktivitami jsou showdown - stolní tenis pro nevidomé nebo tandemová cyklistika.

Otevřené dveře bude mít Tyflocentrum Olomouc až do pátku. Návštěvníci mohou shlédnout také filmy a fotografie zabývající se problematikou zrakově postižených, navštívit koncerty nebo půjčovnu elektronických pomůcek pro slabozraké a nevidomé.

Milan Kopp, Gabriela Adámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme