U Vrchlabí narazilo malé letadlo do hotelu, dva lidé skončili v nemocnici

V Prostředním Lánově nedaleko Vrchlabí narazilo malé čtyřmístné letadlo do budovy hotelu Harmonie poblíž tamního letiště. V letadle byli dva lidé, muž a žena z Německa. Záchranáři je ve vážném stavu převezli do nemocnice v Hradci Králové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Prostředním Lánově u Vrchlabí narazil ultralight do budovy hotelu | Foto: Bohuslav Štěpánek

Letadlo při startu zřejmě nenabralo potřebnou výšku a budově hotelu se pilot už nedokázal vyhnout.

Neštěstí viděli svědci z hotelu, kteří ihned vyběhli ven a ze zdemolované kabiny letadla vyprostili staršího muže a ženu, kteří byli v bezvědomí. Nikdo další se nezranil.

„Na místě zasahují profesionální hasiči z Vrchlabí a místní jednotka dobrovolných hasičů. Při nehodě byli zraněni dva lidé, na místě zasahují i dva vrtulníky letecké záchranné služby a také pozemní záchranná služba,“ řekla mluvčí krajských hasičů Martina Žahourková.

Trosky letadla jsou stále na místě, příčinu nehody vyšetřuje policie. Podle policie přichází v úvahu obvinění z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti nebo obecného ohrožení.

Trosky letadla, které narazilo do budovy hotelu | Foto: ČTK, Policie ČR

V Prostředním Lánově nedaleko Vrchlabí narazilo malé letadlo do budovy hotelu

Jana Zemanová, Český rozhlas, Mirko Kašpar, Bohuslav Štěpánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme