V Českých Budějovicích přibývá nemocných dětí. V některých třídách chybí téměř čtvrtina dětí

V Českých Budějovicích přibývá nemocných dětí. Nemocnost na základních školách je nyní 14procentní. Ještě v minulém týdnu přitom byly školy, kde byla nemocnost nulová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klasické školní lavice tu nenajdete

Klasické školní lavice tu nenajdete | Foto: Sdružená škola Robinson

Nejhorší situace je na Základní škole Máj II, kde ve třídách kvůli nemoci chybí téměř čtvrtina žáků. Naopak nejlépe jsou na tom na Základní škole Tomáše Gariggua Masaryka v Novém Vrátě, kde chybí jenom pět procent žáků.

Změny v nemocnosti žáků hlásí školy odboru školství českobudějovického magistrátu.

Pokud by nemocnost překročila 30procentní hranici, má ředitel základní školy možnost vyhlásit ředitelské volno. Na žádné z českobudějovických základních škol o tomto kroku zatím ale neuvažují.

V mateřských školách taková možnost neexistuje, pokud je ale méně dětí, slučují se jednotlivé třídy. Celoplošně by kvůli chřipce mohly být školy uzavřeny pouze na základě rozhodnutí hygienika.

Kvůli šířící se chřipce se zakázaly návštěvy nemocnice, ale i domovů seniorů. Ty českobudějovické evidují méně než pět procent nemocných. Zákazy návštěv se v boji proti šíření chřipky osvědčily a o jejich opětovném povolení ředitelé neuvažují.

Lucie Suchánková Hochmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme