FK Karabach 0:0 FC Viktoria Plzeň

Ve třech středočeských okresech začaly jarní prázdniny

Školákům v dalších třech středočeských okresech dnes začaly jarní prázdniny. Do třídních lavic tento týden nemusejí děti na Kladensku, Kutnohorsku a Kolínsku. Některá zařízení pro ně proto připravila speciální akce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Základní škola v Norské ulici v Kladně | Foto: Pavel Pavlas

Například v Kladně, ve středisku volného času Labyrint, přichystali celotýdenní akci nazvanou Jarní prázdniny se Simpsonovými. Volná místa už jsou ale jen na čtvrtek a pátek.

V Divadle Lampion zase na středu připravili jedno prázdninové představení, bude se hrát Mach a Šebestová a několik volných vstupenek v pokladně ještě mají. A v pátek se bude dokonce dvakrát hrát pohádka O Nosáčovi.

V nedalekém Slaném mohou zase děti trávit volno třeba v knihovně, kde pro ně knihovnice připravily program denně od devíti do čtyř hodin odpoledne.

Speciální akci - právě kvůli jarním prázdninám - připravili v akvaparku ve Slaném. Celodenní vstupné je až do 12. března za osmdesát korun. Otevřeno mají denně do desáté hodiny večerní. Otevřený je ale samozřejmě i akvapark v Kladně nebo městský stadion Sletiště.

Prázdná nádraží, pokladny bez front

Jarní prázdniny dnes začaly dětem také na Kutnohorsku a Kolínsku. Toho, že dětem začalo týdenní volno, si v ulicích obou někdejších okresních měst nešlo nevšimnout.

„Já jsem do ulic Kutné Hory a Kolína vyrazil hned ráno po sedmé hodině. To je přesně čas, kdy na nádraží míří autobusy plné žáků a studentů. Dnes touto dobou byly dopravní terminály téměř prázdné. Žádné děti jsem nepotkal.“

„Dokonce i v jednom z kutnohorských supermarketů, kam školáci chodí hned po otevření v 7 hodin pro svačinu a já zase pro snídani, tak ani tam pochopitelně děti dnes nebyly. Projevilo se to třeba u pokladny, kde to dnes ráno bylo bez fronty,“ hlásil náš reportér.

Možností, jak mohou školáci prázdninové dny strávit, je i na Kutnohorsku a Kolínsku spousta. Ať už dávají přednost individuálnímu programu, nebo raději zvolí nějakou aktivitu v režii například domů dětí a mládeže.

Třeba v tom kolínském má mimořádně už od deseti hodin otevřené dveře klub Céčko. Tam si mladí lidé mohou zahrát stolní tenis, fotbálek, k dispozici je i hudební, taneční a pohybová zkušebna nebo třeba didaktický koutek.

Pokud děti upřednostňují pobyt v přírodě, mohou třeba vyrazit na lyže. Z Kutnohorska a Kolínska to mají nejblíže do areálů na Šibeničním vrchu u Mnichovic nebo do Chotouně u Prahy. Dobrá zpráva na závěr - oba tyto areály mají zatím stále sněhu dost.

Michal Trnka, A.Rokosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme