Baník připravil Spartu o vedení v lize

Fotbalisté Baníku Ostrava remizovali v dohrávce 25. kola Gambrinus ligy s pražskou Spartou 2:2. Před téměř vyprodanými Bazaly hosté dvakrát vedli, domácí vždy dokázali vyrovnat. Sparta tak přišla o vedení v tabulce, na druhém místě ztrácí bod na Liberec, třetí Slavia je o dva body zpět, čtvrtá Mladá Boleslav o tři.

FC Baník Ostrava

Sparta zažila v Ostravě úvod z kategorie snů, už v pětadvacáté sekundě vystřelil Horváth, a přestože jeho rána mířila vedle, stoper Bystroň změnil tělem její směr do vlastní branky. Domácí inkasovaný gól hodně zaskočil a do hry se dostali až po deseti minutách. V 17. minutě se dočkali zaslouženého vyrovnání, Varadi přetáhl svůj pas za hostující zadáky, kde míč poslal Střihavka hlavou do sítě - 1:1.

Vyrovnání Baníku pomohlo a vytvořil si tlak, ale ve finální fázi se jim tolik nedařilo a obránci Sparty si s jejich útoky poradili. Domácí z mírné územní převahy vytěžili jen několik standardních situací a sérii pěti rohů, po nichž se v nejslibnější situaci ocitl Cigánek, ale hlavou přestřelil. V závěru půle se neprosadil ani Klimpl, když hlavou v obrovské šanci nezakončil důrazně. A tak přišel trest, do konce druhé nastavené minuty chybělo několik vteřin, když Matušovic opět poslal Spartu do vedení. Gólové střele předcházel sporný střet sparťanského útočníka Rezka s brankářem Vaškem, po kterém musel být odnesen na nosítkách. Do druhého poločasu hu vystřídal Buček.

Ve druhém poločase už Baník tolik prostoru k útočení neměl, sparťanská obrana ho odsoudila k nakopávání míčů. Pražanům postupně logicky přibývalo prostoru pro nebezpečné brejky. Pár nájezdů v přečíslení však pokazili poslední přihrávkou, a tak Bučka pořádně prověřil až Pospěch, který mířil v 72. z hranice velkého vápna. Ve gólové šanci byl v 80. minutě Kolář, ale hlavou mířil nad branku. Trest pro Spartu přišel hned poté. Devět minut před koncem se míč dostal po hlavičkách Střihavky a Magery až k Rajtoralovi, který také hlavou zblízka skóroval.

Příznivci hnali Baník za výhrou, ale ten si pět minut před koncem svou situaci zkomplikoval. Cigánek dostal druhou žlutou kartu za faul na Doška ve středu hřiště a byl vyloučen. Sparta se ještě snažila strhnout výhru na svou stranu, ale minutu před koncem trefil Horváth pouze Bučka.

Baník Ostrava - Sparta Praha 2:2 (1:2)

Branky: 18. Střihavka, 81. Rajtoral - 1. vlastní Bystroň, 45+3. Matušovič. Rozhodčí: Kovařík - Zlámal, Gallo. ŽK: Metelka, Cigánek, Mičola, Rajtoral - Rezek, Kisel, Horváth. ČK: 86. Cigánek. Diváci: 17.053

Ostrava: Vašek (45+5. Buček) - Řezník, Cigánek, Bystroň, Klimpl - Rajtoral, Marek, Lukeš, Metelka (64. Magera) - Střihavka, Varadi (76. Mičola). Trenér: Večeřa

Sparta: Blažek - Pospěch, Řepka, Kučera, Zabavník - Kisel, Hušek, Horváth, Matušovič (78. Kolář) - Kulič, Rezek (57. Došek). Trenér: Bílek