Čeští volejbalisté prohráli na úvod finále Světové ligy

Čeští volejbaloví reprezentanti podlehli ve svém prvním utkání finálového turnaje Světové ligy v Madridu celku Srbska a Černé Hory 0:3. Do semifinále v Madridu se bude český celek pokoušet projít přes Řeky a domácí Španělsko.

bloky

bloky | Foto: FIVB

Úřadující mistři Evropy a olympijští vítězové nechali v každém setu české volejbalisty využít jen jejich začátky. V závěru prvního setu už Srbové vytvořili podáním tlak a donutili český celek k chybám. Ve druhém setu hráli naši reprezentanti dlouho vyrovnaně. V závěru sady ale po třech úspěšných zákrocích otočili Srbové skóre ze 14:16. Drama nabídlo vyrovnané třetí dějství - Češi bodovali čtyřikrát za sebou a vzápětí už vedli 20:15, ale pak následovala znovu série Srbů, kteří rozhodující sadu nakonec vyhráli 26:24.