Fotbalisty Českých Budějovic bude trénovat Cipro, vrací se i Lafata

Novým trenérem fotbalistů Dynama České Budějovice bude František Cipro, který na lavičce nahradí dnes odvolaného Roberta Žáka. Sedmapadesátiletý Cipro podepíše v pátek 1. dubna s vedením jihočeského klubu smlouvu na rok a čtvrt. Do kádru posledního týmu prvoligové tabulky se zároveň vrací útočník David Lafata, jenž byl před jarní sezonou přeřazen do B-mužstva.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

František Cipro | Foto: ČTK

"Dostal jsem nabídku od vedení klubu převzít mužstvo Českých Budějovic a přijal jsem ji. Dohodli jsme, že u mužstva budu působit do 30. června 2006," řekl Cipro, který v roce 1996 přivedl Slavii Praha k zisku mistrovského titulu. "Vím, že zachránit se bude malý zázrak, ale musíme se o to pokusit. I když sestoupíme, tak chci u týmu zůstat," dodal Cipro.

S vedením Dynama prý Cipro jednal posledních čtrnáct dnů, ale s místem trenéra nepočítal. "Šlo o funkci sportovního ředitele, ale po prohře v Mladé Boleslavi se to otočilo trochu jiným směrem. Na tomto hřišti jsem vyrůstal, a to hrálo při mém rozhodování značnou roli. Jiné mužstvo bych v takové situaci nevzal," řekl.

Jednou z Ciprových podmínek byl Lafatův návrat do kádru. Útočníka vyřadilo českobudějovické vedení z mužstva, protože nechtěl prodloužit smlouvu, která mu končí letos v červnu. Lafata měl nejprve namířeno do Teplic, ale nakonec jej zlákala nabídka řeckého prvoligového klubu Škoda Xanthi, s nímž podepsal smlouvu od 1. července letošního roku. Mezi vedením a hráčem byl vykopán hodně hluboký příkop, ale nakonec se řešení našlo a na sobotní souboj s Drnovicemi bude připraven," řekl Cipro. Až dosud Lafata mohl pouze trénovat s B-mužstvem, ale zápasy třetiligového týmu hrát nesměl. Třiadvacetiletý bývalý reprezentant do 21 let byl na podzim nejlepším střelcem mužstva v první lize, nastřílel pět ze 14 českobudějovických branek.

Vlastimil Vlášek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme