Fotbalová Sparta v Lyonu hájí dobré jméno

Jako poslední z českých týmů končí podzimní sezónu pražská Sparta. Dnes večer nastoupí v Lyonu k závěrečnému utkání v letošním ročníku Ligy mistrů. Spartu čeká loučení nejen s ligou mistrů ale i s pohárovou Evropou vůbec. Před jejím posledním utkání ve skupině D už je totiž jasné, že nemůže opustit poslední, 4. příčku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

AC Sparta Praha | Foto: AC Sparta Praha

Příčiny, proč už dnes půjde Spartě jen o prestiž, hledá záložník Lukáš Zelenka.

Lukáš Zelenka: Já si myslím, že jsme měli tuhle sezónu hodně smůlu. V minulých letech jsme to "betonovali", měli jsme štěstí a vždycky jsme ten gól nějak dali. Letos jsme prostě ty šance neproměňovali a neviděl bych v tom zase nějakou tragédii. Pro nás bylo důležité, že jsme se tam vůbec dostali. Důležitý je pro nás teď titul, abychom tam příští rok zase mohli hrát.

V podobném duchu mluví i trenér Sparty František Straka.

František Straka: Svým způsobem asi sehrálo roli, že jsme byli nezkušení, byla tam určitá naivita. Zároveň jsme ale byli v těch minulých utkáních opravdu rovnocennými soupeři a byli jsme naopak dokonce i lepší ale nedokázali jsme být úspěšní.

Samotný fakt, že jde o utkání Ligy mistrů by měl být pro hráče dostatečnou motivací. V závěru podzimní sezóny se pochopitelně hromadí únava a sil není na rozdávání. Jenže po utkání v Lyonu už čeká hráče konečně volno. Takže i kapitán Sparty Karel Poborský věří, že hráči dají do utkání všechno. Není totiž důvod se šetřit.

Karel Poborský: Samozřejmě už síly docházejí. Ale já si troufám říct, že se ještě na ten zápas každý připraví profesionálně. Od toho jsme tady a je to naše práce. A já doufám, že i ten výkon tomu bude odpovídat.

Vpřed žene Sparťany také touha, rozšířit zatím chudinké bodové konto ve skupině D. Pokud nevyhrají, bude jejich letošní výsledek v Lize mistrů nejhorší ze zatím všech účastí Sparty v základní skupině této soutěže.

Karel Poborský: Samozřejmě, chtěli bychom bodovat jak to půjde nejvíc. Jde tady o hodně - o prestiž. Zatím bodově vycházíme dost naprázdno a chtěli bychom to napravit.

Jenže Lyon je tým, který v současnosti patří do absolutní evropské špičky a dá se říct, že na rozdíl od Fenerbahce Istanbul a třeba i Manchesteru United Spartu předčil nejen výsledkově ale i herně.

Karel Poborský: Myslím si, že je to opravdu mužstvo výborné a momentálně má i dostatek formy a chuti. Je pravda, že už postoupili, možná nebudou hrát kompletní. Ale i tak má to mužstvo obrovskou kvalitu, takže bohužel bude favoritem.

Trenér František Straka ví, že k úspěchu vede jediná cesta.

František Straka: Podle mého názoru se na dá hrát, když my budeme plnit taktické pokyny. To znamená, když ta středová řada bude pevná tak, jak by měla být. Ale i tak je to mistr francouzské ligy, třikrát po sobě. Dokázal v zápasech, že je to výborný tým a my nemáme co se ztratit. Síla Lyonu je v každém případě v ofenzívě.

Ondřej Prokop Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme