Fotbalová Sparta v Lyonu hájí dobré jméno

Jako poslední z českých týmů končí podzimní sezónu pražská Sparta. Dnes večer nastoupí v Lyonu k závěrečnému utkání v letošním ročníku Ligy mistrů. Spartu čeká loučení nejen s ligou mistrů ale i s pohárovou Evropou vůbec. Před jejím posledním utkání ve skupině D už je totiž jasné, že nemůže opustit poslední, 4. příčku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

AC Sparta Praha

AC Sparta Praha | Foto: AC Sparta Praha

Příčiny, proč už dnes půjde Spartě jen o prestiž, hledá záložník Lukáš Zelenka.

Lukáš Zelenka: Já si myslím, že jsme měli tuhle sezónu hodně smůlu. V minulých letech jsme to "betonovali", měli jsme štěstí a vždycky jsme ten gól nějak dali. Letos jsme prostě ty šance neproměňovali a neviděl bych v tom zase nějakou tragédii. Pro nás bylo důležité, že jsme se tam vůbec dostali. Důležitý je pro nás teď titul, abychom tam příští rok zase mohli hrát.

V podobném duchu mluví i trenér Sparty František Straka.

František Straka: Svým způsobem asi sehrálo roli, že jsme byli nezkušení, byla tam určitá naivita. Zároveň jsme ale byli v těch minulých utkáních opravdu rovnocennými soupeři a byli jsme naopak dokonce i lepší ale nedokázali jsme být úspěšní.

Samotný fakt, že jde o utkání Ligy mistrů by měl být pro hráče dostatečnou motivací. V závěru podzimní sezóny se pochopitelně hromadí únava a sil není na rozdávání. Jenže po utkání v Lyonu už čeká hráče konečně volno. Takže i kapitán Sparty Karel Poborský věří, že hráči dají do utkání všechno. Není totiž důvod se šetřit.

Karel Poborský: Samozřejmě už síly docházejí. Ale já si troufám říct, že se ještě na ten zápas každý připraví profesionálně. Od toho jsme tady a je to naše práce. A já doufám, že i ten výkon tomu bude odpovídat.

Vpřed žene Sparťany také touha, rozšířit zatím chudinké bodové konto ve skupině D. Pokud nevyhrají, bude jejich letošní výsledek v Lize mistrů nejhorší ze zatím všech účastí Sparty v základní skupině této soutěže.

Karel Poborský: Samozřejmě, chtěli bychom bodovat jak to půjde nejvíc. Jde tady o hodně - o prestiž. Zatím bodově vycházíme dost naprázdno a chtěli bychom to napravit.

Jenže Lyon je tým, který v současnosti patří do absolutní evropské špičky a dá se říct, že na rozdíl od Fenerbahce Istanbul a třeba i Manchesteru United Spartu předčil nejen výsledkově ale i herně.

Karel Poborský: Myslím si, že je to opravdu mužstvo výborné a momentálně má i dostatek formy a chuti. Je pravda, že už postoupili, možná nebudou hrát kompletní. Ale i tak má to mužstvo obrovskou kvalitu, takže bohužel bude favoritem.

Trenér František Straka ví, že k úspěchu vede jediná cesta.

František Straka: Podle mého názoru se na dá hrát, když my budeme plnit taktické pokyny. To znamená, když ta středová řada bude pevná tak, jak by měla být. Ale i tak je to mistr francouzské ligy, třikrát po sobě. Dokázal v zápasech, že je to výborný tým a my nemáme co se ztratit. Síla Lyonu je v každém případě v ofenzívě.

Ondřej Prokop Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme