Lídr z Budějovic vyhrál i v Liberci

České Budějovice coby vedoucí tým hokejové O2 extraligy vyhrály ve 45. kole na ledě třetího Liberce 3:2 po samostatných nájezdech. Přiblížily se tak celkové výhře v základní části. Druhý tým tabulky pražská Slavia doma zabrala se znojemskými Orly a vyhrála 6:3. V cestě za přímým postupem do play-off pokračují kladenští hokejisté. Ti porazili po samostatných nájezdech poslední Ústí nad Labem 4:3.

O2 extraliga

Bílí Tygři Liberec - Mountfield České Budějovice 2:3 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)

Ve vyrovnaném utkání prohráli domácí až po samostatných nájezdech 2:3. K vidění bylo atraktivní utkání, ve kterém měli domácí po dvě třetiny o něco více šancí, přesto na svůj první gól čekali až do 39. minuty, kdy snižovali na 1:2. Ve třetí třetině ještě stačili vyrovnat, ale utkání se rozhodlo až po samostatných nájezdech, ve kterých se prosadili hosté.

Branky a nahrávky: 39. Kašpařík (Vantuch), 51. Bartovič (Žabka) - 3. Vak (Hudec), 19. Toman (Brabenec), rozhodující nájezd V. Hübl. Rozhodčí: Homola - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 9:10, navíc Kašpařík (Liberec) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7291

Slavia Praha - Znojemští Orli 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)

Pražané zvítězili 6:3. Na první a druhý gól ve své síti našli ještě hosté rychlou střeleckou odpověď, ale nepovedl se jim závěr druhé třetiny, kdy za stavu 2:2 inkasovali dvakrát. To byl klíčový moment celého zápasu.

Branky a nahrávky: 5. Bednář (Klepiš), 32. D. Hruška (Beránek), 38. Sloboda (Červenka), 40. Červenka (Klepiš), 54. Klepiš (Bednář), 60. Žižka (Beránek) - 6. Selingr (Dopita), 37. Jareš (Selingr), 57. R. Procházka (Bičánek). Rozhodčí: Pešina - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:2. Diváci: 4118

Lasselsberger Plzeň - Energie Karlovy Vary 2:3 po sam. náj. (2:0, 0:0, 0:2 - 0:0)

Ve vyhecovaném derby byli šťastnější hráči Energie, kteří si odváželi dva body za výhru 3:2 po samostatných nájezdech. Domácí premiéra trenéra Hořavy přitom začala skvěle, v 6. minutě vedla Plzeň 2:0. Hosté ale v dramatické závěru v přesilovce 5 na 3 vyrovnali a v samostatných nájezdech rozhodl o jejich výhře Řezníček.

Branky a nahrávky: 4. Vampola (Adamský), 6. Vlasák (Vampola) - 48. Hluchý (Prošek), 59. Grof (Řezníček), rozhodující nájezd Řezníček. Rozhodčí: Fraňo - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:1. Diváci: 7089

Vítkovice Steel - Sparta Praha 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

V Ostravě se v tomto kole sešla letošní rekordní extraligová návštěva, která viděla vítězství domácích v poměru 2:0. V utkání dominovaly defenzivní systémy nad útoky u obou celků, a tak se domácí fanoušci mohli radovat pouze dvakrát. V 17. minutě se trefil Hruška a v 29. uzavřel skóre Burger.

Branky a nahrávky: 17. R. Hruška (Köhler), 29. Burger (M. Barinka). Rozhodčí: Šindler - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 6893

Slovan Ústečtí Lvi - Geus Okna Kladno 3:4 po sam. náj. (2:0, 0:1, 1:2 - 0:0)

Středočeši pošesté v řadě zvítězili, i když až po samostatných nájezdech 4:3. Kladenští hokejisté v úvodu nestačili na s velkou chutí hrající ústecké Lvy a poměrně dlouho jim trvalo než se z role příjemného sparing partnera přeorientovali v celek, který potřebuje body k postupu do play-off. V zápase museli likvidovat nejprve dvoubrankové a poté jednogólové manko a o svém vítězství rozhodli až v nájezdech, ten rozhodující proměnil Kalla.

Branky a nahrávky: 5. Špirko (V. Novák), 7. V. Novák (Špirko), 50. Hašek (Pazourek) - 39. Patera (Martin Procházka), 43. Tomajko (Nádašdi), 53. Patera (Kalla), rozhodující nájezd Kalla. Rozhodčí: Minář - Bryška, Chytil. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 4753

Pavel Tojšl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít