Noční můra pro každého olympionika, říká Nausch Sluková. Beachvolejbalistka Tokiu obětovala vše

Měla to být pro ně poslední společná velká akce, ale kvůli koronaviru se na ní nepředstaví. Pozitivní test na olympiádě v Tokiu vyšel beachvolejbalistce Markétě Nausch Slukové, která kvůli těmto olympijským hrám o rok odložila plány na založení rodiny. Teď bude deset dní v izolaci přemýšlet, co dál.

Od zpravodaje z místa Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Markéta Nausch Sluková | Zdroj: Profimedia

Markéta Nausch Sluková odjela na svou poslední olympiádu. Ta v Tokiu ještě nezačala, ale česká beachvolejbalistka už ví, že do ní nezasáhne.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si, jak beachvolejbalistka Markéta Nausch Sluková reagovala, když se dozvěděla o pozitivním testu na koronavirus

„Převažuje obrovské zklamání. Vím, že se dějou ve světě výrazně horší věci, ale popravdě, v našem sportovním mikrosvětě, v kterém jsme teď žily a žijeme, je pro mě strašně smutný, že jsme musely s Bárou ukončit naši cestu do Tokia a v Tokiu, které mělo být vrcholem, takovýmhle způsobem,“ řekla Nausch Sluková novinářům.

Po pozitivním testu na koronavirus musela do desetidenní izolace a na turnaji se s Barborou Hermanovou nepředstaví.

Nejúspěšnější česká beachvolejbalistka se bude rozhodovat, jestli se s Barborou Hermanovou domluví na ukončení spolupráce už po příletu z Japonska nebo odehrají ještě pár turnajů a až pak si řeknou, kam kariéry nasměrují.

Situace to není vůbec příjemná a po té, co se Markéta dozvěděla o svém pozitivním testu a o tom, že se na letošních hrách nepředstaví, měla jen ty nejhorší pocity.

„Opravdu nevím, jak tady s tím vším naložit. Už jsme si poplakaly, už jsme si zanadávaly, pak jsme si zase poplakaly. Já teď jen doufám, že nebudou následovat další sportovci, protože tohle je noční můra pro každého olympionika, který se dostane tak daleko a těsně před branami toho turnaje se něco takového stane.“ Dodala z izolace na hotelu Markéta Nausch Sluková.

Česká beachvolejbalistka je v pořadí pátým členem výpravy, který měl v Tokiu pozitivní test na koronavirus a který na olympiádu letěl speciálem minulý pátek.

Český olympijský výbor teď vyšetřuje, jestli se v letadle dodržovala protikoronavirová opatření.

Olympijské hry oficiálně začnou slavnostním ceremoniálem za pár hodin a už je jasné, že bez několika sportovců, kteří se na ně dostali, ale stejně jako Markéta Nausch Sluková měli smůlu a nakazili se koronavirem.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme