Miroslav Jansta po 22 letech končí v čele basketbalového Nymburka. Počítá i s prodejem klubu

Při úterním finálovém zápase Nymburku proti Děčínu oznámil předseda České basketbalové federace a České unie sportu Miroslav Jansta svůj odchod z vedení basketbalového Nymburka. V příštích měsících počítá i s prodejem klubu

Nymburk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda České unie sportu Miroslav Jansta | Zdroj: ČTK

"Už dva roky jsem zvažoval, že skončím jako prezident klubu a vlastník, a dnes je to moje poslední finále v roli prezidenta. A v příštích měsících dojde i ke změně vlastníka," řekl Jansta v rozhovoru pro Českou televizi.

"Oznámil jsem to už na ČBF i FIBA. Pro basketbal v Nymburce jsem udělal maximum a víc bych nepřinesl, protože na to nemám moc času," dodal.

"Teď začnu jednání o svém nástupci. Do začátku sezony bude jasné, kdo bude prezident a vlastník. Také chci fanoušky uklidnit, že příští sezona je zajištěna na velmi dobré úrovni," prohlásil Jansta.

Pětapadesátiletý právník a jeden z nejmocnějších sportovních funkcionářů v Česku se vedení klubu ujal v roce 1995 spolu s bratrem, o pět let později jej dovedli do nejvyšší soutěže.

V sezoně 2003/04 slavil Nymburk premiérový titul a od té doby ho nikdo z trůnu nesesadil. Klub byl úspěšný také v evropských pohárech a měl i blízko k postupu do prestižní Evropské ligy.

ČTK, bor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme